Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

antitrupa

Brataj publikon studimin e fundit: Ja pse jo të gjithë personat që kalojnë COVID-19 nuk zhvillojnë antitrupa

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka publikuar studimin e fundit nga Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve Infektive (CDC), i botuar në...

SHIFRAT: 90% e banorëve të këtij KRYEQYTETI kanë antitrupa kundër koronavirusit

Gati 90% e njerëzve në kryeqytetin financiar të Indisë, Mumbai, vlerësohet se kanë antitrupa COVID -19, sipas sondazhit të Korporatës Komunale të Brihanmumbai (BMC). Sondazhi...

Studim i ri me lajm të mirë: Të gjithë personat që kanë kaluar Covid-19 janë të mbrojtur për 11 muaj

Një studim i zhvilluar në laboratorin e viriologjisë së Insitutit Kombëtar të Sëmundjeve Infektive në Romë tregon se të gjithë ata persona të cilët...

Lajm i mirë nga Kina, shkencëtarët kanë zbuluar ‘anti-trupa’ efektivë kundër koronavirusit

Një ekip shkencëtarësh kinezë ka izoluar një grup anti-trupash që thotë se janë “tepër të efektshëm” për të bllokuar aftësinë e koronavirusit për të...

Lajmet e fundit