Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

anti covid

Nesër dhe pasnesër vaksinimi masiv anti Covid, Manastirliu: Aplikoni në e-Albania nëse jeni +18 vjeç

Nesër 29 qershor dhe 30 qershor do të jetë ditë e hapur për vaksinimin masiv anti Covid. Mund të vaksinohet të gjithë qytetarët që...

OBSH: Bota po dështon në furnizimin me vaksina

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është shprehur se vendet e varfëra kanë mungesë të madhe vaksinash anti Covid. OBSH e ka quajtur një dështim global,...

Marrin dozën e parë të vaksinës anti-Covid Vjosa Osmani dhe Glauk Konjufca, thirrje qytetarëve: Vaksinohuni për t’u kthyer në normalitet

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani edhe kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca kanë marrë dozën e tyre të vaksinës anti-Covid në sallën "1 Tetori" në...

Nga zgjatja e orës policore, tek heqja e masës, MASAT e REJA që hyjnë në fuqi sot (E PLOTË)

Ditën e sotme hyjnë në fuqi masat e reja lehtësuese kundër Covid 19. Komiteti Teknik i Ekspertëve katër ditë më parë vendosi të lehtësojë masat...

Ky shtet merr vendimin e papritur, hap lotari për personat të cilët janë vaksinuar, fituesi do të marrë 1 milion dollarë

Udhëheqësit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur një mënyrë aspak të zakontë për të bindur amerikanët që të marrin dozën e vaksinës...

Në rradhë për vaksinën AstraZeneca, personat mbi 60-vjeç marrin dozën e parë: Jemi shumë të kënaqur

Vijon procesi i vaksinimit masiv të qytetarëve pranë tendave të ngritura në sheshin “Skëndërbej”. Dhjetra qytetarë mbi 60-vjeç kanë pritur në rradhë ditën e sotme...

Serbia hedh poshtë studimet e deri më tanishme, rëndit vaksinat më efikase

Sipas një studimi të bërë në Serbi rezulton se çdo vaksinë e prodhuar deri më tani është efikasë kundër Covid-19.  Pjesë e hulumtimit ishin 29...

Nis vaksinimi i operatorëve turistik në Durrës

Ditën e sotme ka nisur vaksinimi i operatorëve turistik në Durrës. Bëhet me dije se kryeministri Edi Rama do të inspektojë nga afër çadrën e...

Shqipëria merr VAKSINA RUSE! Mbërrijnë 10,000 doza “SPUTNIK” në Rinas, por i ka bërë dhuratë shehiku i njohur

Mbërrijnë në Aeroportin e Rinasit 10,000 doza të vaksinës ruse “Sputnik” kundër koronavirusit. Shqipëria duket se ka pranuar përdorimin e vaksinës ruse, ndonëse jo drejtpërdrejt...

Nis vaksinimi anti-covid në SHBA, ja kush është e para që mori dozën e Pfizer

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nisur vaksinimin e popullsisë. Ditën e sotme është vaksinuar e para një infermiere në New...

Lajmet e fundit