Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

TAG

anti-covid

Besimtarët ortodoksë kremtojnë sot pashkët, festa nën masat anti-Covid

Besimtarët ortodoksë kremojnë sot ngjalljen e Jezu Krishtit në meshën e Pashkëve. Festa po kremohet e ndikuar nga masat anti-Covid.  Edhe pse ndryshe nga viti...

Lajm i mirë, Shqipëria arrin 400.000 vaksinime anti-Covid

Një lajm i mirë ky për Shqipërinë, në këtë periudhë të vështirë që po kalon vendi si pasojë e pandemisë. Që nga fillimi i...

Këto janë efektet anësore më të zakonshme që janë shfaqur pas marrjes së vaksinës anti-Covid

Procesi i vaksinimit vazhdon shumë amerikanë, pasi kanë marrë dozën e tyre të vaksinës janë ankuar se kanë shfaqur ethe dhe të dridhura. Sa i...

Ursula von der Leyen VAKSINOHET kundër Covid-19: Jam shumë e lumtur, sa më shpejt të…

Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen, ditën e sotme është vaksinuar kundër Covid-19. Lajmin e ka bërë me dije vetë von der Leyen,...

Imunizimi me dy vaksina të ndryshme kundër Covid? OBSH jep përgjigjen: Kjo është diçka…

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) nuk rekomandon që për imunizimin e popullsisë të përdoren dy vaksina të ndryshme kundër Covid-19. Zëdhënësja e OBSH-së, Margaret Harris,...

Situata del jashtë kontrollit, qytetarët në Itali përleshen me policinë, 7 persona të arrestuar

Pronarët e restoranteve në kryeqytetin italian, Romë, por dhe të tjerë të pakënaqur me masat anti Covid të qeverisë, për shkak të të cilave...

Lajmet e fundit