Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
41 %
3.1kmh
40 %
Hën
25 °
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
25 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

anti-covid

Kosovarët mbarojnë pushimet në bregdetin shqiptar, rradhë të gjata makinash në Morinë, shkak masat anti-Covid

Rradhë të gjata automjetesh janë krijuarnë Morinë, për të hyrë në Kosovë. Nga pamjet e publikuara, shihet që në rradhë janë përfshirë automjete dhe...

Skandal/ Gjyqtarëve e prokurorëve te rinj u kërkohet vaksinimi me detyrim, shkelen të drejtat e njeriut

Shkolla e Magjistraturës ka vendosur një “urdhër” të prerë për të gjithë ata kandidatë të cilët dëshirojnë që të studiojnë në vitin e ri...

Sot dhe nesër vaksinim masiv kundër Covid, mbi 19 mijë qytetarë kanë aplikuar për t’u vaksinuar

Sot dhe nesër në të gjithë vendin është vaksinimi masiv kundër Covid i qytetarëve. Procesi ka nisur në orën 08:00 dhe mbyllet në 20:00, porcesi...

Bashkia e Elbasanit vë në dispozicion Teatrin Skampa për vaksinimin kundër Covid, Balla: Nuk mund të bëhen më në shesh për shkak të temperaturave

Bashkia e Elbasanit ka vënë në dispozicion Teatrin Skampa për vaksinimin e popullatës. Lajmin e ka bërë me dije kreu i grupit parlamentar të PS,...

Manastirliu: Ulet fasha e vaksinimit në +50 vjeç, sot priten sërish vaksina Pfizer

“Nga sot do të hapim fashën e vaksinimit për qytetarët +50 vjeç”. Lajmin për hapjen e fashës së vaksinimit e ka dhënë Ministrja e...

Mblidhet sot Komiteti Teknik i Ekspertëve, ja masat që priten të merren

Pas uljes së numrit të rasteve së të infektuarëve me Covid, ditën e sotme pritet të mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve për të njoftuar...

Dash Shehi fotografohet në “Air Albania”, pret ulur në stol pasi ka bërë vaksinën anti-Covid

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi është fotografuar ditën e sotme në stolat e stadiumit “Air Albania”, ku përsa kohë nuk ka asnjë ndeshje në...

Mbërrrijnë vaksinat e para në Kosovë, mbi 4 mijë doza të Pfizer janë dhuruar nga BE

4.680 doza vaksine anti-Covid-19 kanë mbërritur sot në Kosovë. Lajmi është bërë me dije nga ambasada Austrisë në Kosovë. Vaksinat Pfizer janë donacion nga Bashkimi...

Lehtësimi i masave anti-Covid, nxënësit e arsimit parauniversitar kthehen në bankat e shkollës; Ja si do të zhvillohet procesi mësimor

Mijëra nxënës të arsimit parauniversitar nga klasa e 1-12 janë rikthyer ditën e sotme në mjediset e shkollave nën respektimin e masave të vendosura...

“Këtë javë vijnë 11.700 vaksina, maj-qershor 99 mijë”, Manastirliu jep lajmin e MADH, të moshuarit e urojnë: Të ectë mbarë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka inspektuar sot procesin e vaksinimit në qendër të Tiranës. Ajo është përshëndetur me të moshuarit që ishin duke...

Lajmet e fundit