Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
51 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
37 °
E mërkurë, 29 Qershor, 2022

TAG

Anna Lührmann

Luhrmann: Shqipëria ka bërë hapa përpara! Gjermania do punojë fuqishëm për integrimin tuaj

Ministrja gjermane për Europën, Anna Luhrmann, ka thënë sot se qeveria e re në Berlin mbështet Shqipërinë si një partner strategjik dhe do të...

Pas Erdogan, Rama pret nesër ministren gjermane, ja çfarë do të bisedohet

Ministrja gjermane e Shtetit Anna Lührmann pritet të vizitojë nesër Tiranën. Politikania gjermane do të takohet me kryeministrin Edi Rama dhe zv/Ministren për Evropën...

Ministrja gjermane viziton Tiranën, takohet me Ramën, shmang PD dhe Presidencën? Asnjë planifikim me Bashën dhe Metën

Ministrja gjermane e Evropës, Anna Lührmann, viziton për herë të parë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Siç bëhet e ditur nga një njoftim të ministrisë...

Lajmet e fundit