Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
0.5kmh
40 %
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 4 Qershor, 2023

TAG

Ankara

Turqia përplaset edhe me SHBA, ambasadori amerikan thërritet me urgjencë

Një incident diplomatik mes Ankarasë dhe Uashingtonit është regjistruar ditën e sotme. Shkak është bërë një deklaratë e zëdhënësit të Departamentit të Shtetit të...

Tjetër avion rus shkel hapësirën turke, Ankaraja: Veprimi të mos përsëritet

Ministria e Punëve të Jashtme të Turqisë njoftoi se një avion i llojit SU-34 të Forcave Ajrore të Fedaratës Ruse ka shkelur dje hapësirën...

Lajmet e fundit