Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Ankara

‘Kërcënohet siguria’, Ambasada e SHBA mbyll dyert në Ankara

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Ankara do të jetë e mbyllur gjatë gjithë ditës së nesërme. Sipas njoftimit, Ambasada do...

Aksident në Turqi, autobusi përplaset me këmbën e urës, vdesin 6 pasagjerë

Në një aksident rrugor ka ndodhur në Turqi ku autobusi plot me pasagjerë ka humbur kontrollin dhe është përplasur me këmbën e urës. Sipas...

Kryetari i bashkisë së Ankarasë: Fajin që bien tërmete e kanë… të huajt!

Kryetari i Bashkisë së Ankarasë theksoi sot se dyshonte se fuqitë armiqësore të Turqisë shkaktojnë artificialisht tërmete për të përkeqësuar ekonominë e vendit, duke...

Pamje të reja: Vrasja e ambasadorit rus (Video e plotë +18)

312052328_mp4_h264_aac_1 by newsbomb-al

Vrasja e Ambasadorit rus, shqiptari mes të plagosurve

Ambasadori rus në Turqi u vra mbrëmjen e kësaj të hëne në Ankara teksa ishte duke mbajtur fjalim në një galeri arti, ndërsa u...

“Atetantori me kollare qëllon ambasadorin rus në Ankara!”

Prof. As. Dr. Enver Bytyçi Që prej nisjes së konfliktit në Siri e deri më sot Turqia ishte pozicionuar qartësisht në...

Blindohet Ambasada Ruse në Tiranë pas vrasjes së ambasadorit Andrey Karlov

Pas ngjarjes së rëndë në Turqi, ku u vra në atentat ambasadori i Rusisë, janë shtuar masat e sigurisë në Ambasadën ruse në Tiranë....

Ditmir Bushati dënon vrasjen e ambasadorit rus në Turqi

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka reaguar pas ngjarjes së rëndë në Turqi ku u vra në atentat ambasadori rus Andrey Karlov. ...

Publikohet video e atentatit: Momenti kur ambasadori rus në Turqi qëllohet për vdekje (Pamje të rënda)

Kamerat e vendosura në ekspozitën fotografike të organizuar nga Ambasada ruse në Turqi, kanë kapur momentin kur ambasadori Andrei Karlov është qëlluar me armë....

Lajmet e fundit