Tirana
broken clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
75 %
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Ankara

Edi Rama në TURQI, poston foto duke zbritur nga avioni dhe zbulon arsyen e vizitës së PAPRITUR

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka publikuar një foto ditën e sotme duke zbritur nga avioni, në aeroportin e Ankarasë. Në mbishkrim ai ka...

Sot takim mes ministrit turk dhe Dendias: S’kemi nevojë për BE dhe vende të tjera për të biseduar me Greqinë, do vazhdojmë dialogun si...

Ditën e sotme do të zhvillohet një takim midis ministrit të Jashtëm turk, Mevlüt Çavuşo dhe homologut të tij grek Nikos Dendias në Ankara. Pak...

Fenomen i rrallë në Turqi, Ankaraja ‘zhduket’ nën erërat e forta

Disa foto të publikuara nga mediet në turqi tregojnë se një erë e fortë ka pushtuar Ankaranë, duke sjellë sasi të mëdha rëre dhe...

Erdogan goditet rëndë! Humbet përfundimisht Ankaranë pas 16 vitesh, mbrapa edhe në Stamboll!

Në Turqi po zhvillohen zgjedhjet lokale ku Presidenti i Turqisë dhe partia e tij kanë pësuar një goditje të fortë.  ...

Disfata e Erdoganit në zgjedhje, pas Ankarasë, drejt humbjes së Stambollit

Një rezultat befasues i zgjedhjeve lokale në Turqi. Pasi humbi Ankaranë, Rexhep Taip Erdogan është drejt humbjes së Stambollit, qytetit...

Preu gishtat me kapsollë para Parlamentit, Ina Nuka rikthehet së shpejti në Tiranë

Pas një operacioni të vështirë do të rikthehet në Tiranë Ina Nuka, efektivja e Shqiponjave e cila humbi 3 gishta të dorës së djathtë...

Humbi gishtat në protestë, efektivja e SHQIPONJAVE niset drejt Turqisë

Niset drejt Turqisë Ina Nuka, oficerja e forcave SHQIPONJA që humbi ditën e djeshme dy gishtat e dorës si pasojë e një kapsolle hedhur...

Pamje të tmerrshme nga kryeqyteti turk, Ankaraja nën pushtetin e ujit (VIDEO)

Ditën e shtunë thuajse i gjithë territori i Tuqisë u përfshi nga reshje të dendura shiu, ndërkohë që situata u shfaq më e përkeqësuar...

Një qendër e re bërthamore, Putin takon Erdogan në Ankara

Me datë 3 dhe 4 prill Presindi i rusisë, Vladimir Putin pritet të takojë homologun e tij Turk, Recep Tayyp Erdogan në Ankara. ...

Lajmet e fundit