Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

Ankara

Tjetër tërmet i fortë në Turqi, lëkundjet ndihen në Ankara dhe provincat përreth

Turqia është goditur sot nga një tjetër lëkundje e fortë sizmike. Pak minuta më parë një tërmet me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter është...

Gjesti emocionues i studentes shqiptare, paratë e bursës i jep për të prekurit nga tërmetet në Turqi

Ambra Ceka nga Tirana, ka bërë një gjest bujar për të prekurit nga tërmeti në Turqi. Ambera e cila studion për mjekësi në Universitetin e...

Tërmeti tragjik në Turqi, reagon ambasada e Shqipërisë në Ankara: Nuk ka shqiptarë të lënduar

Një tërmet i fort ka tronditur Turqinë dhe Sirinë, duke shkaktuar me qindra viktima dhe mijëra të plagosur. Ky tërmet ngriti shqetësimin edhe për të...

Berisha për “Euractiv”: Turqia “ndërhyri” në marrëveshjen e detit me Greqinë! S’e pranoj neo-otomanizmin e Ankarasë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në një intervistë të dhënë për Euroactiv ka folur lidhur me tensionet në rajon dhe te marrëveshja edne...

Xhaçka takon homologun turk në Ankara: Ka një rritje të vazhdueshme të investimeve turke, partnere kyçe për Shqipërinë

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka është takuar sot me homologun e saj turk, Mevlut Çavusoglu, ku theksoi se ka vlerësuar...

Greqia e hapur për dialog me Turqinë, Dendias: Ja çfarë duhet të bëjë Ankaraja

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias është shprehur se Turqia duhet të vendosë nëse dëshiron një dialog apo jo. Ai ka theksuar se vendi...

Anëtarësimi i Suedisë dhe Finlandës në NATO, fillojnë bisedimet në Ankara

Fillojnë bisedimet në Ankara, për anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO. Mediat turke bëjnë me dije se sot kanë filluar konsultimet për kërkesën...

Presidentja e KE: BE nuk do të pranojë kurrë dy shtete në Qipro, mesazhi që ka për Turqinë

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von Der Leyen, ka deklaruar këtë të enjte se Brukseli nuk do të "pranojë kurrë" zgjidhjen me dy shtete...

Kushi në Ankara, takim me Presidentin e Këshillit të Arsimit të Lartë në Turqisë: Së shpejti filiali…(E PLOTË)

Ministra e Arimit, Evis Kushi ndodhet në Ankara, atje ku është edhe kryeministri Edi Rama. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Kushi shkruan...

Edi Rama në TURQI, poston foto duke zbritur nga avioni dhe zbulon arsyen e vizitës së PAPRITUR

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka publikuar një foto ditën e sotme duke zbritur nga avioni, në aeroportin e Ankarasë. Në mbishkrim ai ka...

Lajmet e fundit