Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
60 %
1.5kmh
20 %
Pre
22 °
Sht
25 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
26 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

anije

Panik në mes të detit, bie zjarr në anijen me mijëra persona në bord

Mijëra pasagjerë në anijen Pacific Adventure u detyruan të evakuohen nga dhomat e tyre pasi një zjarr shpërdheu në bord. Zjarri filloi në një ballkon...

Flasin peshkatarët e anijes së fundosur në Adriatik: Trageti na goditi dhe vazhdoi lundrimin

Kanë dhënë dëshminë e tyre peshkatarët e peshkarexhës që u mbyt mesnatën e kaluar rreth 4 milje nga Port i Durrësit. Ata thane se pas...

E fshehur në bordin e anijes, kapen mbi 800 kg kokainë me vlerë 150 milionë euro në Venecia

Autoritetet italiane kanë kapur një sasi të madhe droge në Venecia, Itali. Mbi 800 kilogramë kokainë, me vlerë rreth 150 milionë euro, u gjetën...

Detaje rrëqethëse nga tragjedia e Otrantos/ Si i braktisi anija “Sibila” gratë dhe fëmijët shqiptarë, u lanë 30 minuta në det të hapur

Më çnjerëzorja në gjithë këtë histori është fakti se pas pas incidentit korveta “Sibila” u largua duke i lënë njerëzit të mbyteshin. Anija italiane...

Fundoset anija e mallrave në brigjet turke, tre të vdekur dhe disa të zhdukur

Një anije mallrash është me 14 anëtarë ekuipazhi në bord, është fundosur në brigjet e Antalya Kulumuca.  Si pasojë e fundosjes së  anijes  tre...

Erëra të forta në bregdet, pezullohet lundrimi për anijet e vogla në Vlorë

Është pezulluar lundrimi i mjeteve të vogla në Vlorë për shkak të motit të keq, me reshje dhe erëra të forta. Kapiteneria e Portit...

Moti i keq, ndalohet lundrimi i anijeve të peshkimit në Vlorë për shkak të dallgëve

Për shkak të motit të keq është ndaluar lundrimi detar.  Kështë në një njoftim bëhet me dije se është ndaluar dhënia e leje -...

Tragjike, humbin jetën 29 emigrantë nga fundosja e dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra. Migrantët nën-saharianë...

Po iu rrezikohej jeta në mes të detit, shpëtohen dy anëtarë të ekuipazhit të një anije në Durrës

Një mjet lundrues që ndodhej në vështirësi ka lëshuar sinjalin e alarmit, drejtuar Policisë Kufitare të Durrësit, pasi çisterna e tyre për shkak të...

Lëshoi sinjalin SOS, shpëtohet mjeti me dy persona në bord në Vlorë, pësoi avari në det  

Një mjet lundrimi që ndodhej në vështirësi ka lëshuar sinjalin e alarmit, drejtuar Kapitenerisë së Vlorës në orët e para të mëngjesit të sotëm....

Lajmet e fundit