Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

anije me emigrante

E rëndë/ Përmbyset varka me emigrantë, 4 të mbytur në ujërat greke, 90 të tjerë arrijnë të dalin në breg

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën, pasi një varkë me dhjetëra migrantë u fundos në veri-perëndim të ishullit të Kretës në Greqi. Afro...

Anija 5 ditë në mes të detit, Italia dhe Malta FIRMOSIN marrëveshjen e shumëpritur

Autoritetet italiane dhe ato të Maltës kanë firmosur me njëra-tjetrën një marrëveshje në lidhje me anijet që trasnportojnë emigrantë të jashtëligjshëm drej Europës. ...

900 emigrantë në mëshirë të fatit, Italia hap dyert

Një anije me më tepër se 900 emigrantë është ankoruar mëngjesin e sotëm në portin e Siçilisë me urdhër të qeverisë Italiane. ...

Lajmet e fundit