Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

anija

2 mijë euro gjobë anijes me turistë në Sarandë, reagon Drejtoria Detare: Ja si është e vërteta

Reagon Drejtoria e Përgjithshme Detare për gjobitjen e anijes turistike me 702 turistë në bord nga Kapiteneria e Sarandës, dy ditë më parë. ...

U sekuestrua në Kroaci anija me kripë që u arratis nga porti i Durrësit, pronarit i bllokohen edhe…(DETAJE)

Kroacia ka vendosur të sekuestrojë anijen siriane “Seascaner”, e cila u largua nga porti i Durrësit pak ditë më parë pa lajmëruar autoritet. ...

DETAJE nga “arratisja” e anijes me kripë në Durrës, zbardhet KONFLIKTI me BIZNESMENIN shqiptar

Të tjera detaje dalin nga “arratisja” e anijes pas mesante në portin e Durrësit. Mësohet se anija ‘Sea Scaner’ ishte nisur nga Egjipti dhe...

Arratiset anija pas mesnate në portin e Durrësit, ja me çfarë ishte ngarkuar

Është arratisur një anije gjatë natës nga porti i Durrësit. Mësohet se anija ishte e ngarkuar me kripë, dhe pasi...

Anija ushtarake amerikane ‘Ross’ zbarkon në portin e Vlorës, ja kush e priti

Anija amerikane ushtarake ‘Ross’ ka mbërritur në portin e Vlorës, ku do të zhvillojë një vizitë 3 ditore të planifikuar më parë. Mësohet se...

Moti i keq, bllokohet anija me pasagjerë në mes të detit në Vlorë, probleme edhe në portin e Durrësit

Përkeqësimi i motit ditën e sotme ka sjellë probleme në dy portet më të rëndësishme të vendit. Si pasojë e erërave të...

Kapet anija me 10 ton marijuanë në Kretë

Autoritete greke kanë kapur një anije me 10 ton marijuanë në ishullin e Kretës. Nga raportimet e mediave helene mësohet se anija...

Mbytet varka e çiftit zvicerian në Borsh, policia jep detaje

Një varkë ku udhëtonin një çift turistësh zvicerianë është mbytur në detin e Borshit. Lidhur me ngjarjen policia greke ka dhënë detaje,...

Fundoset anija me emigrantë në Detin e Zi, 21 të vdekur

Të paktën 21 persona kanë vdekur, si pasojë e fundosjes së një anije me emigrantë ilegalë në Detin e Zi. Roja bregdetare e Turqisë...

Lajmet e fundit