Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

anija

Koronavirusi, 21 persona rezultojnë pozitiv në anijen Grand Princess

21 persona që ndodhen në anijen Grand Princess kanë rezultuar të infektuar nga koronavirusi. Lajmin e konfirmoi Zëvendës Presidenti amerikan Mike...

Tirana pret ekuipazhin e anijes katariane me vela, Veliaj: Tre ditë aktivitete festive për promovimin e Kampionatit Botëror

Për tre ditë radhazi, 25, 26 dhe 27 gusht, Tirana do të kthehet në një arenë sportive. Bëhet fjalë për promovimin...

Anijes me migrantë i ndalohet hyrja në Maltë

Një anije gjermane e shpëtimit është ndaluar që të hyjë në ujërat territoriale të Maltës, thanë autoritetet.   Kësaj anijeje me...

Fundoset anija me emigrantë, 8 të vdekur në Turqi

Të paktën tetë persona kanë humbur jetën dhe 31 të tjerë janë shpëtuar pasi një varkë me emigrantë klandestinë është fundosur në ujërat e...

Nis nxjerrja e anijes së mbytur në Danub, gjenden 2 trupa të tjerë

Të paktën dy trupa janë gjetur nga rrënojat e një anije turistike që u fundos në Danub në kryeqytetin hungarez, Budapest, pak ditë më...

Mbytja e anijes në Danub, arrestohet kapiteni

Policia hungareze njoftoi se ka arrestuar kapitenin e anijes, e cila u përplas me një anije tjetër në lumin Danub, ndërsa shkaktoi vdekjen e...

Përmbytet anija me turistë në Danub, 7 të vdekur dhe 19 të zhukur

Të paktën shtatë persona kanë vdekur dhe 19 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u përmbyt në lumin Danub në kryeqytetin hungarez Budapest,...

Anija ‘Butrinti’ shpëton gomonen me 50 emigrantë në detin Egje

Anija "Butrinti", e Forcës Detare shpëton gomonen me me 50 emigrantë në detin Egje. Burime bëjnë me dije se anija...

Përmbysja e anijes në Tanzani, shkon në 94 numri i të vdekurve

Shkon në 94 numri i viktimave nga përmbytja e anijes në Tanzani. Anija me turistë u përmbys në liqenin Viktoria, ndërsa kërkimet për gjetjen...

Lajmet e fundit