Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

anija

Kroçera luksoze amerikane ndalon në Sarandë: Mban 450 turistë dhe është 200 metra e gjatë! (FOTO)

Korçera amerikane “Seaborn Sojourn” ka hyrë sot për herë të parë në ujërat shqiptare dhe është ndalur në qytetin bregdetar të Sarandës. Lajmin e...

Merr flakë anija ushtarake në Vlorë? Reagon Ministria e Mbrojtjes: Është stërvitje rutinë, skenar në rast zjarri në bord (PAMJET)

Ministria e Mbrojtjes sqaron opinion publik se lajmi për zjarrin në bordin e një anije luftarake në afërsi të Tunelit në Vlorë nuk është...

Rusët mohojnë shkatërrimin e anijes, bashkëshortja e marinsit nxjerr “zbuluar” Kremlinin: Burri im ka vdekur, 27 persona nga ekuipazhi janë zhdukur

Bashkëshortja e një marinari rus, i cili ishte në detyrë në kryqëzorin Moskva, ka hedhur poshtë një deklaratë të bërë nga Kremlini. Përmes një video...

Anija “ruse” në ujrat shqiptare, reagon Ministria e Infrastrukturës: Nuk është në listën e sanksioneve, u lejua të shkarkonte mallrat e kompanisë SHELL

Një anije me flamurin rus ditën e sotme është shfaqur në Durrës, në një kohë kur Shqipëria ka vendosur sanksione ndaj Rusisë. Në lidhje me...

“Na lanë pa ushqim”, 19 orë në mes të detit, udhëtarët rrëfejnë tmerrin që kaluan: Jemi rraskapitur, pritej vetëm vdekja!

Prej më shumë se 19 orësh më në fund vuajtja dhe ankthi i qindar udhëtarëve që mbetën në det të hapur ka marrë fund. Ata...

Erdhi dita: 4 turistë mbrëmë lanë tokën për xhiro turistike rreth saj, do qendrojnë tre ditë në hapësirë, kush janë 4 personazhet

Mbrëmë në orën 20.22 minuta sipas orës lokale u shkëput nga Qendra Hapsinore Kennedy në Florida anija kozmike “Fakoi 9”. Kjo është hera e...

30-vjetori i eksodit të shqiptarëve në Itali, Meta: Shpopullimi është drama më e madhe e vendit, të reflektojmë mbi sakrificat njerëzore

Presidenti i vendit Ilir Meta ka përkujtuar sot 30 vjetorin e eksodit të shqiptarëve në Itali. Në një postim në Facebook Kreu i Shtetit shprehet...

Tragjedi në ujërat e Kretës, fundoset anija me 45 emigrantë nga Lindja e Mesme, autoritetet greke dhe turke kërkojnë trupat

Rojet bregdetare greke dhe turke aktualisht po kërkojnë të paktën 8 persona që u zhdukën pasi një anije që mbante 45 migrantë nga Lindja...

Anija tregtare shqiptare përplaset me peshkarexhën italiane, shpëtohet mrekullisht ekuipazhi

Një anije tregtare shqiptare dhe një peshkarexhë italiane janë përplasur me njëra-tjetrën mëngjesin e djeshëm rreth orës 07:00, 23 milje larg bregdetit, në rajonin...

Kush ishte djali që do martohej në ANIJEN LUFTARAKE? Zbardhen prapaskenat e shkarkimit të Artur Meçollarit nga Forca Detare

Agron Berbiu, oficer i Flotës Detare në lirim, tashmë civil, nuk do ta kishte menduar kurrë se për të plotësuar tekat e djalit të...

Lajmet e fundit