Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

anija

Stuhia e fuqishme godet anijen në Antarktidë, humb jetën një pasagjere dhe plagosen 4 të tjerë

Një pasagjer humbi jetën dhe katër të tjerë u plagosën, pasi një dallgë goditi anijen e tyre të lundrimit gjatë një stuhie në fillim...

Ndër më të bukurat në botë, anija italiane “Amerigo Vespucci” vjen në Durrës

Nuk është vetëm anija më e vjetër dhe më e admiruar e Marinës Italiane, por është edhe anija më e bukur në botë. Ditën e...

Fundoset në Portin e Durrësit anija ku u sekuestruan 80 mijë litra naftë kontrabandë

Anija e peshktimit “Anyway” është fundosur ditën e sotme në portin e Durrësit. Burime për mediat bëjnë me dije se anija është funsosur gjatë orëve...

Sekuestrimi i anijes me 2275 ton naftë në Portin e Durrësit, lihen në burg 4 libanezët

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 4 shtetasit libanezë të cilën ndodheshin në ekuipazhin e anijes që solli 2275 ton naftë kontrabandë në...

U nis para pak ditësh nga Ukraina, mbërrin në portin e Durrësit anija me 6 mijë ton grurë

Ka mbërritur nga Ukraina në portin e Durrësit anija "Jaohar Ranim" me 6 mijë ton grurë. Anija u furnizua me grurë në portin Izmail...

Rrugë e re nga Baltiku, 18,000 tonë misër ukrainas arrin në Spanjë, anija shmang bllokadën ruse në Detin e Zi

Një anije që transportonte 18,000 tonë misër ukrainas mbërriti herët të hënën në një port në veriperëndim të Spanjës, duke përdorur atë që një...

Kroçera luksoze amerikane ndalon në Sarandë: Mban 450 turistë dhe është 200 metra e gjatë! (FOTO)

Korçera amerikane “Seaborn Sojourn” ka hyrë sot për herë të parë në ujërat shqiptare dhe është ndalur në qytetin bregdetar të Sarandës. Lajmin e...

Merr flakë anija ushtarake në Vlorë? Reagon Ministria e Mbrojtjes: Është stërvitje rutinë, skenar në rast zjarri në bord (PAMJET)

Ministria e Mbrojtjes sqaron opinion publik se lajmi për zjarrin në bordin e një anije luftarake në afërsi të Tunelit në Vlorë nuk është...

Rusët mohojnë shkatërrimin e anijes, bashkëshortja e marinsit nxjerr “zbuluar” Kremlinin: Burri im ka vdekur, 27 persona nga ekuipazhi janë zhdukur

Bashkëshortja e një marinari rus, i cili ishte në detyrë në kryqëzorin Moskva, ka hedhur poshtë një deklaratë të bërë nga Kremlini. Përmes një video...

Anija “ruse” në ujrat shqiptare, reagon Ministria e Infrastrukturës: Nuk është në listën e sanksioneve, u lejua të shkarkonte mallrat e kompanisë SHELL

Një anije me flamurin rus ditën e sotme është shfaqur në Durrës, në një kohë kur Shqipëria ka vendosur sanksione ndaj Rusisë. Në lidhje me...

Lajmet e fundit