Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

anija vlora

30-vjetori i eksodit përmes anijes “Vlora”, Meta: Italia ishte dritarja e shpresës për shqiptarët, dëshmi për lidhjen e ngushtë mes dy popujve

Presidenti i vendit Ilir Meta ka përshëndetur sot veprimtarinë e organizuar nga Fondacioni “Napoli Novantanove” në “Parco Old Calabria”, në Kozenca të Kalabrisë, me...

30 vjet nga eksodi, Veliaj publikon foton e veçantë: Ilustrimi unik i aspiratës për liri

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka zgjedhur të publikojë mëngjesin e kësaj fundjave një foto të veçantë të 30 viteve më parë,...

Meta publikon pamjet e anijes ‘Vlora’ në 1991 me 20 mijë shqiptarë në bord: Koha që shqiptarët të kthehen dhe ta ndërtojnë Europën këtu

Presidenti Ilir Meta ka publikuar një video të 29 viteve më parë, ku anija "Vlora" me 20 mijë shqiptarë në bord u nis në...

Mediat italiane kujtojnë anijen Vlora: Nuk u besonim dot syve për lumin e njerëzve që erdhën (VIDEO)

I iknin varfërisë dhe një vendi në kaos pas rënies së regjimit komunist të Enver Hoxhës.   Kishin arritur me fat...

Lajmet e fundit