Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

Anija ruse

Alarmohen italianët / Anija ruse pranë brigjeve shqiptare, ndalon sipër tubacionit të gazsjellësit TAP

Një anije ushtarake ruse është duke lundruar në ujërat mes Italisë dhe Shqipërisë, duke vënë në alarm autoritetet italiane të cilat janë duke monitoruar...

Pamjet satelitore: Momenti kur anija ruse shmang me vështirësi raketën ukrainase

Një imazh i ri satelitor nga Maxar Technology tregon një sulm me raketa të enjten pranë ishullit të gjarpërinjve, në Ukrainën jugore. Dy shtëllunga...

“Moskva”, SHBA ndihmoi Ukrainën të fundoste anijen ruse

SHBA-ja ka ndihmuar Ukrainën të fundoste Moskva-n, mjeti kryesor rus për hedhjen e raketave në Detin e Zi. Zyrtarë të paidentifikuar thanë se Ukraina kishte...

Denoncimi te Berisha: Anija ruse e goditur nga sanksionet prej dy ditësh në Radë të Durrësit, e ka në zotërim një kompani e rrezikshme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari, i cili denoncon një anije ruse që po qëndron në Radë të Durrësit. Sipas tij,...

Tensione në Detin e Zi, anija dhe avioni rus qëllojnë drejt luftëanijes britanike

Anije të flotës ruse kanë hapur zjarr paralajmërues ndaj luftëanijes të Marinës Mbretërore Britanike. Mediat britanike raportojnë se një avion rus model Su-24 ka lëshuar...

Bllokohet anija ruse me grurë në portin e Durrësit

Paraprakisht raportohet se anija e ngarkuar me grurë ishte nisur nga Rusia dhe kishte si destinacion final Shqipërinë. Autoriteti Portual ka...

Lajmet e fundit