Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

anglia

Anglia e “kryqëzuar” nga Covid, pandemia bën “namin” me infektime, shënohet numri më i lartë

Mbretëria e Bashkuar ka regjistruar 106.122 persona të infektuar nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit. Sipas mediave të huaja bëhet me dije se vendi...

Në kërkim për vrasje, ekstradohet nga Anglia 47-vjeçari shqiptar

Një 47-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është ekstraduar nga Mbretëria e Bashkuar drejt Shqipërisë. Sipas uniformave blu mësohet se shqiptari Defrim Iseberi është arrestuar...

“Tërmet” me magnitudë 5 i shkallës ANGLEZE, KOMBËTARJA SHQIPTARE “shkundet”në Wembley

Kombëtarja shqiptare ka pësuar një humbje të thellë me rezultatin 5-0 ndaj Anglisë në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Wembley”. Ka mjaftuar pjesa e parë...

FORMACIONET ZYRTARE/ Mitiku “Wembley” dhe 95 mijë tifozë, Edy Reja zgjedh 11 “SHQIPONJAT KUQEZI” që do të zbresin në fushë

Shqipëria do të sfidojë Anglinë në orën 20:45, në një sfidë që do të zhvillohet në stadiumin mitik “Wembley”, i cili do të presë...

EURO 2020/ TROFEU shkon në ROMË, Italia “pushton” Londrën dhe fiton Kampionatin Europian

Italia është Kampione e Europës, pasi në finale arriti të mposhtë me penallti Anglinë në finale që u luajt në Londër.Ka qenë një ndeshje...

EURO 2020/ Nuk mjaftojnë 90 minuta për të përcaktuar fituesin, Anglia dhe Italia i drejtohen shtesave

Nuk kanë mjaftuar 90 minuta për të përcaktuar fituesin e Kampionatit Europian, pasi Anglia dhe Italia janë ndarë në barazim 1-1.Fillimisht kanë qenë anglezët...

EURO 2020/ Përfundon pjesa e parë e finales, Anglia në avantazh me golin e Luke Shaw

Ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kampionatit Europian që po luhet në “Wembley” mes Anglisë dhe Italisë. Anglezët janë në avantazh me rezultatin...

EURO2020/ Pas 55 vitesh Anglia rikthehet të luajë një finale, Danimarka largohet me kokën lart

Anglia merr një fitore të artë 2-1 pas 120 minutash ndaj Danimarkës dhe arrijnë finalen e madhe të EURO 2020 teksa do të përballen...

EURO 2020/ Kompletohen çiftet gjysmëfinaliste, Anglia “shkatërron” Ukrainën dhe “fluturon” drejt Uemblit

Anglia është gjysmëfinalisja e katërt e Kampionatit Europian, pasi arriti të mposhte lehtësisht me rezultatin 4-0 Ukrainën.Ndeshja u dominua nga anglezët, të cilët e...

EURO 2020/ Anglia i shënon 2 gola dhe “shtron rrugën” e finales, Gjermania largohet nga Europiani, Low e mbyll me humbje

Anglia ka mposhtur 2-0 Gjermaninë në fazën e 1/8 të Europianit. Në Wembley, anglezët kanë marrë një biletë për në çerekfinale, duke bërë që...

Lajmet e fundit