Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

angli

“Erdhëm në Angli për një jetë më të mirë”, nëna shqiptare vajton djalin që iu vra me plumb pas shpine: Ishte gëzimi ynë i...

Një nënë shqiptare, djali i të cilës u vra në një klub të Londrës, dy vite më parë ka treguar momentin kur mori vesh...

Roja i McDonalds rrëmben shkopin dhe rreh barbarisht një grua, pasi kjo i hodhi pijen në fytyrë (VIDEO)

Një roje sigurie i restorantit të njohur Mc-Donalds në Birmingham të Anglisë, ka rrahur në mënyrë barbare një grua e cila i hodhi pije...

Ekspertët paralajmërojnë valën e tretë, varianti Delta bën “kërdinë” në Angli, më shume se 18 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Varianti Delta i koronavirusit, i cili është shumë lehtë i transmetueshëm, po bën “kërdinë" në Angli.Vetëm në 24 orët e fundit janë infektuar 18.270...

Shqiptarët kthejnë tempullin në Angli në “shtëpi bari”, arrestohet 38 vjeçari, gjykatësi e shpëton nga dënimi me burg

Një shqiptar që e kishte kthyer një tempull “Sikh” në “shtëpi bari” në Bradford të Anglisë është arrestuar nga policia.38 vjeçari Fatjon Jaupas kishte...

Pastrim parash dhe kokainë, shqiptari në Angli merr dënimin e rëndë (EMRI)

Një shqiptar është dënuar me 15 vite burg pasi është akuzuar për shpërndarje kokaine dhe pastrim parash në Angli. Mediat britanike bëjnë me dije...

Kishte ngritur fermë kanabisi, arrestohet shqiptari në Angli, policia sekuestron drogën me vlerë 190 mijë paund (EMRI)

Një 25 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia në Angli, pasi akuzohet për prodhim dhe shitje kanabisi. Bëhet fjalë për shqiptarin Adi Doda, 25 vjeç,...

Po transportonin 69 shqiptarë drejt Anglisë me anije peshkimi, arrestohen tre persona

Policia ka arrestuar tre persona, të cilët po kontrabadonin 69 migrantë shqiptarë nga Belgjika në Mbretërinë e Bashkuar me një anije peshkimi.  Mediat e huaja...

Komuniteti LGBTQI kërkon heqjen e fjalës “nënë”, ja me çfarë duan ta zëvendësojnë

Komuniteti LGBTQI në Angli së fundmi ka kërkuar që fjala “nënë” të hiqet nga përdorimi në dukumentat e vendit të punës dhe në vend...

Vrau një grua para të bijës 8-vjeçare, 42-vjeçari shqiptar kërkon azil në Angli: Kam frikë, mos më ktheni

Një 42-vjeçar shqiptar i dënuar më herët në Shqipëri, hyri ilegalisht në Mbretërinë e Bashkuar së bashku me 68 emigrantë të tjerë shqiptarë ka...

“Vdiq shkrimtari im i preferuar William Shakespeare”, spikerja bën gafën në transmetimin live, ngatërron 81 vjeçarin me dramaturgun anglez

Një spikere lajmesh në Argjentinë, raportoi gabimisht vdekjen e të vaksinuarit të parë anti-Covid në  Britaninë e Madhe, duke e ngatërruar me shkrimtarin e...

Lajmet e fundit