Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
72 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
27 °
Mar
25 °
E premte, 17 Shtator, 2021

TAG

angli

Në Romë apo në shtëpi? Publikohen formacionet zyrtare të supersfidës Angli – Itali, Southgate ndërron skemën për të thyer murin “axurr”

Në orën 21:00 do të luhet në stadiumin “Ëembley” të Londrës finalja e Kampionatit Europian mes Anglisë dhe Italisë.Trajnerët Southgate dhe Mancini kanë publikuar...

VIDEO/ Pak orë para finales së EURO 2020, tifozët e Anglisë rrihen me grushta me njëri-tjetrin

Angli-Itali është finalja e madhe e EURO 2020, me sfidën do të luhet në orën 21:00 në “Wembley”. Vtëm pak orë para ndeshjes tifozët e...

Anglia siguroi biletën për në finale, Dua Lipa “çmendet” nga gëzimi: Po vjen në shtëpi!

Dje, kombëtarja e Anglisë arriti të fitojë kundër Danimarkës me rezultatin 2:1. Si rrjedhojë, Anglia siguroi biletën për t’u kualifikuar në finalen e madhe të...

“Erdhëm në Angli për një jetë më të mirë”, nëna shqiptare vajton djalin që iu vra me plumb pas shpine: Ishte gëzimi ynë i...

Një nënë shqiptare, djali i të cilës u vra në një klub të Londrës, dy vite më parë ka treguar momentin kur mori vesh...

Roja i McDonalds rrëmben shkopin dhe rreh barbarisht një grua, pasi kjo i hodhi pijen në fytyrë (VIDEO)

Një roje sigurie i restorantit të njohur Mc-Donalds në Birmingham të Anglisë, ka rrahur në mënyrë barbare një grua e cila i hodhi pije...

Ekspertët paralajmërojnë valën e tretë, varianti Delta bën “kërdinë” në Angli, më shume se 18 mijë të infektuar në 24 orët e fundit

Varianti Delta i koronavirusit, i cili është shumë lehtë i transmetueshëm, po bën “kërdinë" në Angli.Vetëm në 24 orët e fundit janë infektuar 18.270...

Shqiptarët kthejnë tempullin në Angli në “shtëpi bari”, arrestohet 38 vjeçari, gjykatësi e shpëton nga dënimi me burg

Një shqiptar që e kishte kthyer një tempull “Sikh” në “shtëpi bari” në Bradford të Anglisë është arrestuar nga policia.38 vjeçari Fatjon Jaupas kishte...

Pastrim parash dhe kokainë, shqiptari në Angli merr dënimin e rëndë (EMRI)

Një shqiptar është dënuar me 15 vite burg pasi është akuzuar për shpërndarje kokaine dhe pastrim parash në Angli. Mediat britanike bëjnë me dije...

Kishte ngritur fermë kanabisi, arrestohet shqiptari në Angli, policia sekuestron drogën me vlerë 190 mijë paund (EMRI)

Një 25 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia në Angli, pasi akuzohet për prodhim dhe shitje kanabisi. Bëhet fjalë për shqiptarin Adi Doda, 25 vjeç,...

Po transportonin 69 shqiptarë drejt Anglisë me anije peshkimi, arrestohen tre persona

Policia ka arrestuar tre persona, të cilët po kontrabadonin 69 migrantë shqiptarë nga Belgjika në Mbretërinë e Bashkuar me një anije peshkimi.  Mediat e huaja...

Lajmet e fundit