Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

TAG

angli

Ishte kundër vaksinës, ndërron jetë nga Covid këngëtari i njohur

Këngëtari i njohur, Marcus Birks ka ndërruar jetë në moshën 40-vjeçare. Birks prej disa ditësh ndodhej i shtruar në spital pasi ishte infektuar me...

Shpërthim i fuqishëm në Angli, re tymi të zeza mbulojnë shtëpitë, një person i zhdukur (VIDEO)

Një zjarr masiv ka shpërthyer ditën e sotme në Leamington Spa, Angli dhe një person rezulton i zhdukur. Zjarri ka përfshirë fabrikën kimike Leeson Polyurethanes...

EMRI/ U kap në “shtëpi bari”, arrestohet shqiptari në Angli: Iu kam borxh trafikantëve…

Një shqiptar ka rënë në prangat e policisë angleze, pasi është kapur në një “shtëpi bari”. Mediat e huaja bëjnë me dije se në pranga...

“Shtëpi bari”, arrestohen 6 shqiptarë në Angli, si ranë në gjurmët e policisë (EMRAT-FOTO)

6 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë në Angli, pasi akuzohen për kultivim dhe trafikim të lëndëve narkotike. Banda e organizuar është "çmontuar" pasi...

Detaje tragjike nga Anglia: Agresori vrau 5 vetë, përfshirë nënën e tij dhe një fëmijë përpara se të vriste veten

Detaje të reja bëhen me dije lidhur me ngjarjen e kobshme që ndodhi sot në mbrëmje në Plymouth të Anglisë. Një person i armatosur...

Të shtëna masive në Angli, ka shumë viktima

Një sulm me armë zjarri ka ndodhur këtë mbrëmje në Plymouth të Anglisë, duke shkakuar disa (5) viktima. Lajmin e bëjnë me dije mediat...

“Doja të ndihmoja familjen”, 1 kg kokainë lë në burg shqiptarin 23-vjeçar, çfarë vendosi gjykatësi (EMRI)

Gjykata britanike dënoi me 20 muaj burg një 23-vjeçar shqiptar, pasi u kap me një kilogramë kokainë në makinë. Sipas policisë i dënuari është Kastroit...

Dënohet shqiptari që përplasi për vdekje të moshuarin në Angli, e la të dergjet në mes të rrugës se ishte pa letra (EMRI-FOTO)

Ermil Loka është shqiptari 23 vjeçar, i cili kaloi me semafor të kuq dhe shtypi me biçikletë një të moshuar 72-vjeçare në Londër. Sipas...

“Merrja një pjesë të fitimeve…”, dënohet i riu shqiptar në Angli që u kap në “shtëpi bari”, (EMRI)

Një 27-vjeçar shqiptar u dënua me dy vite burg nga një gjykatë në Angli, pasi u kap në 6 qershor duke kultivuar kanabis në...

Firmoset marrëveshja për transferimin e të burgosurve shqiptarë, nga Anglia në Shqipëri dhe anasjelltas

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, është duke zhvilluar një vizitë punë në Londër. Gjatë kësaj vizite është firmosur marrëveshja për transferimin e të burgosurve...

Lajmet e fundit