Tirana
broken clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
52 %
3.1kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

angli

Hyjnë në qarkullim monedhat e para me imazhin e Mbretit Charles III

Miliona monedha 50p që mbajnë imazhin e Mbretit Charles III do të hyjnë në qarkullim nga e enjtja përmes zyrave postare në të gjithë...

Pse po vijnë të rinjtë masivish të Angli? Ambasadori shqiptar thirret në Parlamentin britanik, deputetët i kërkojnë llogari për emigrantët

Ambasadori shqiptar në Britaninë e Madhe, Qirjako Qirko është thirrur në Komisioni për Punët e Brendshme në parlamentin e Britanisë për t’u pyetur se...

Rama:T’i trajtosh shqiptarët si Vikingët që pushtojnë Anglinë, qesharake! MB fajëson Shqipërinë për një problem që duhet ta zgjidhë vetë

“Mbretëria e Bashkuar ka dështuar prej disa vitesh që të marrë seriozisht çështjen e rritjes së azilkërkuesve. Kjo, pavarësisht thirrjeve të përsëritura për ta...

TRONDITËSE/ BBC: Zhduken 39 FËMIJË shqiptarë që shkuan me gomone në Angli

BBC ka publikuar një lajm tronditës për zhdukjen e 39 fëmijëve shqiptarë që kanë kaluar kanalin e “La Manshit” gjatë muajve të fundit për...

EMRI/ Shqiptari nuk zë mend, arrestohet për herë të dytë në Britani, po kujdesej për kanabisin me vlerë 120 mijë paund

Një 30 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia britanike në Neëcastle, pasi u kap brenda një ferme kanabisi, me vlerë mijëra paund. Bëhet fjalë...

Arbër Zaimi: Edhe shqiptarët që ikin nëpër kuti kartoni në Angli, ëndërrojnë të kenë suksesin e Dua Lipës!

Nga Arbër Zaimi Dje në rrjetet sociale ishin postuar dy foto përbri njëra-tjetrës, në njërën popstarja britanike me origjinë shqiptare Dua Lipa merrte pasaportën e...

Shkatërrohet banda e shqiptarëve në Angli, “malli” porositej në Call Center, 50 vite burg për pesë anëtarët e grupit (EMRAT-FOTO)

Anëtarët e një grupi të krimit të organizuar, të cilët drejtonin një 'Call Center' dhe e përdornin atë për të furnizuar drogë në të...

EMRAT/ Çmontohet banda e drogës në Angli, si funksinonte skema e “shërbimit taksi” për të çuar “mallin” te klientët

Katër anëtarë të një bande shqiptare që drejtonte trafikun e drogës në Preston dhe Chorley, janë dënuar me 24 vite burg nga një gjykatë...

U kap në fermën e kanabisit, dënohet 27 vjeçari shqiptar në Angli (FOTO)

Një 27 vjeçar shqiptar është arrestuar në një “shtëpi bari”në Durham, Angli. Bëhet fjalë për shtetasin Riza Hasa, i cili u kap pas tre...

E PAZAKONTË/ Pronarët e biznesit mbështetën Anglinë, qeveria e Iranit u mbyll restorantin

Situata në shtetin e Iranit është në kaos total teksa protestat vazhdojnë ditë pas dite për të drejtat e femrave pas vdekjes së një...


Lajmet e fundit