Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

angela merkel

Kryetari i Partisë së Merkel humbi zgjedhjet dhe dha dorëheqjen, Arben Ristani ironizon për rastin shqiptar: Noli ka shkruar para 100 vjetësh për politikanët...

Armin Laschet mori drejtimin e partisë CDU pas largimit të Angela Merkel, por në zgjedhjet e fundit mori rezultatin më të keq në historinë...

“Asnjë nga vendet nuk i kanë plotësuar kriteret”, Merkel: Nuk mbështes vendosjen e një date për zgjerimin e Ballkanit Perëndimor

Kancelarja gjermane Angela Merkel deklaroi sot se nuk mbështet vendosjen e një date për zgjerimin e Ballkanit Perëndimor. Këtë deklaratë Merkel e bëri në...

Merkel e prekur në 31 vjetorin e ribashkimit gjerman, kancelarja i bën thirrje popullit për tolerrancë

Angela Merkel u bëri thirrje gjermanëve të dielën për të krijuar një të ardhme të përbashkët që mbështetet tek diversiteti, duke iu referuar vendimit...

E “mbytur” nga emocionet, Angela Merkel nuk mban dot lotët teksa jep lamtumirën (Video)

Dita e parë pas zgjedhjeve nuk ka qenë aspak e mirë për kancelaren gjermane Angela Merkel. Mediat vendase kanë kapur disa momente ku ajo...

Komisioni Zgjedhor Gjerman nxjerr rezultatet: SPD mund partinë e Merkelit me rezultat të ngushtë

Janë numëruar të gjitha votat në Gjermani dhe del fitues në zgjedhje partia Social Demokrate (SPD). Sipas Komisionin Zgjedhor Kombëta, SPD mban 25.7% të votave,...

Me foton e Merkel, Astrit Patozi ironizon Lulzim Bashën: Në Shqipëri politikanët nuk largohen edhe po t’i vrasësh! Humbjet nuk i quajnë problem…

Politikani Astrit Patozi ka vendosur që ditën e fundit të kancelares Angela Merkel në detyrë ta “përdorë” për të ironizuar kryetarin e Partisë Demokratike,...

Dita e fundit si kancelare, Berisha i jep lamtumirën Merkelit: Një mike e çmuar e Shqipërisë, do të mbahet mend për…

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me largimin e kancelares Angela Merkel nga detyra. Berisha shkruan se ajo...

Kush do e zëvendësojë Merkel? Gjermanët të pavendosur, mbi 40% votojnë me postë

Qendrat e votimit janë hapur në Gjermani ndërsa kombi vendos se kush do të jetë fitues në garën për të zëvendësuar Angela Merkel si...

Merkel në detyrë edhe pas zgjedhjeve, kompetencat që mund të ushtrojë

Kur mbarojnë zgjedhjet parlamentare dhe do të dihet rezultati zyrtar, nis puna e mundimshme e partive të votuara për krijimin e koalicionit qeverisës. Derisa...

Merkel i jep mbështetjen e fundit pasuesit të saj para zgjedhjeve

 Kancelarja Angela Merkel u bëri thirrje gjermanëve të shtunën t'i japin votën e tyre pasardhësit të saj Armin Laschet për të hartuar të ardhmen...

Lajmet e fundit