Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

angela merkel

Largimi i Merkel, Basha: Mirënjohës për vëmendjen ndaj shqiptarëve!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar Angela Merkel për përfundimin e karrierës së saj, duke e falenderuar për vëmendjen që “gruaja e...

Edi Rama publikon foton me Angela Merkel, “Gruaja e Hekurt” dje dha lamtumirën pas 16 vitesh në pushtet

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar ish-kancelaren gjermane Angela Merkel për ndihmën ndaj Shqipërisë dhe bashkëpunimin me të gjatë viteve në politikë. "Danke", shkruan Rama...

Si asnjëherë më parë, “Gruaja e Hekurt” përlotet në ceremoninë e lamtumirës, Merkel jep porosinë e saj të fundit

Zyrtarish Angela Merkel nuk është më kancelare e Gjermanisë. Gjatë ceremonisë së mbajtur të lamtumirës ajo është parë e emocionuar dhe e përlotur. Në këtë...

Ceremonia e largimit të Angela Merkel, paradë, muzikë klasike dhe mbajtje pishtarësh

Angela Merkel javën e ardhshme do të largohet nga detyra si kancelare e Gjermanisë. Mbrëmjen e sotme pritet që të mbahet një ceremoni ushtarake...

Kapitull i ri për Gjermaninë, pas 16 vitesh bëhet me Kancelar të ri, Olaf Scholz “i jep fund” epokës së Merkel

Gjermania do ketë një kancelar të ri. Bëhet fjalë për Olaf Scholz, kandidati Social-Demokrat, i cili do të drejtojë vendin pas ikjes së Angela...

Merkel emocionohet nga pritja e ngrohtë e presidentit Macron, i jep përqafimin e lamtumirës si kancelare (VIDEO)

Angela Merkel është ndalur në Francë gjatë turneut të lamtumirës si kancelare. Ajo është pritur me një përqafim të ngrohtë nga presidenti Emmanuel Macron,...

“Merkel do t’i mungojë fort rajonit dhe krejt Evropës”, Rama intervistë për gazetën gjermane: BE-ja ka nevojë për Ballkanin Perëndimor për sigurinë e saj

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median gjermane “Merkur”, kur ka folur për largimin e kancelares Angela Merkel. Ai ka folur edhe për...

Merkel i jep lamtumirën Europës nga Athina, vizitë dy ditore në Greqi

Kancelarja gjermane, Angela Merkel , po zhvillon sonte në Athinë një vizitë lamtumire dy ditore. Ditët e fundit, kancelarja Angela Merkel ka pranuar ftesën e...

“Shkarkohet” qeveria Merkel, kancelarja merr certifikatën e lirimit

Me falënderime dhe lëvdata, Presidenti gjerman Steinmeier, e liroi nga detyra qeverinë Merkel. Periudha e qeverisjes suaj ishte brujtëse për imazhin e Gjermanisë në...

Angela Merkel vizitë lamtumire në Turqi, Erdogan e pret me batuta: Je ankuar disa herë te unë! Atë që thua ti ma thotë edhe...

Kancelarja në largim e Gjermanisë, Angela Merkel, ka zhvilluar vizitën e lamtumirës në Turqi, ku është pritur nga Presidenti Erdogan. Në takimin mes tyre nuk...

Lajmet e fundit