Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

angela merkel

Integrimi drejt BE-së, Rama nga Brukseli: Ky është fundi i fillimit, faleminderit shqiptarëve për durmin (Urimi për Angela Merkel)

Kryeministri Edi Rama ka folur në konferencën e përbashkët në Bruksel. Rama ka falenderuar të gjithë ata që mbështetën Shqipërinë në hapjen e negociatave, teksa...

8 muaj pas ikjes së Merkel, Rama “mesazh” BE me foton e ish-kancelares, një ditë më parë e “braktisi” dhe ambasadori Zingraf

Kryeministri Edi Rama ishte ndër të parët që përshëndeti miratimin e propozimit francez nga Kuvendi i Maqedonisë së Veriut. Ajo që ra në sy është...

Angela Merkel thyen heshtjen për Ukrainën: Solidariteti im shkon për popullin e sulmuar nga Rusia

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka mbajtur fjalimin e saj të parë publik këtë vit, duke thyer heshtjen për pushtimin rus të Ukrainës. Ky ishte...

“Nëse nuk martohemi me BE, do jemi murgeshat e Europës”, Rama për median gjermane: Kancelari Scholz si mishërim i Angela Merkel (Intervista e plotë)

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një intervistë për median gjermane "ËELT", ku ka folur për takimet zyrtare në Gjermani javën e kaluar, rrugën e...

Ish-kancelarja MERKEL reagon për pushtimin rus të Ukrainës: Pikë kthese për Europën

Ish-kancelarja gjermane Angela Merkel, e cila është kritkuar për politikat pajtuese të Kremlinit kur ishte në detyrë, ka dënuar sulmin rus ndaj Ukrainës. Merkel, e...

Selami Jenishehri tregon bisedën mes Edi Ramës dhe Angela Merkel: Kancelarja u habit për rorgën e ulët të deputetëve në Shqipëri

Ish-deputeti Selami Jenishehri ka treguar një bisedë mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-kancelares gjermane Angela Merkel. Sipas tij, Merkel e ka pyetur Ramën për rrogën...

Kritiku i Angela Merkel zgjidhet kryetar i CDU-së

Friedrich Merz-i zgjidhet kryetar i CDU-së në Gjermani.  Sekretari i Përgjithshëm i CDU, Paul Ziemiak njoftoi në një konferencë shtypi se Merz-i kishte marrë...

Angela Merkel si qytetare e thjeshtë, nga Kancelare në “amvisë”, Blid: Ishte në supermarket, bleu sallam 34 euro

E larguar nga posti i kancelares, Angela Merkel po vazhdon jetën e saj si një qytetare e thjeshtë. Së fundmi ajo është fotografuar në supermarketin...

Largimi i Merkel, Basha: Mirënjohës për vëmendjen ndaj shqiptarëve!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar Angela Merkel për përfundimin e karrierës së saj, duke e falenderuar për vëmendjen që “gruaja e...

Edi Rama publikon foton me Angela Merkel, “Gruaja e Hekurt” dje dha lamtumirën pas 16 vitesh në pushtet

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar ish-kancelaren gjermane Angela Merkel për ndihmën ndaj Shqipërisë dhe bashkëpunimin me të gjatë viteve në politikë. "Danke", shkruan Rama...

Lajmet e fundit