Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
93 %
1kmh
0 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
9 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

Anetaresimi ne NATO

Turqia pranon të mbështesë anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO

Turqia ka rënë dakord të mbështesë ofertat e Finlandës dhe Suedisë për anëtarësim në NATO, ka thënë këtë të martë presidenti finlandez Sauli Niinisto....

Macron bisedë telefonike me Erdogan: Respekto vendimin e Suedisë dhe Finlandës për anëtarësimin në NATO

Presidenti i Francës, Emanuel Macron pati një bisedë telefonike ditën e sotme me Recep Tayyip Erdogan për çështjen e anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë...

Turqia kundër anëtarësimit në NATO, delegacioni i Finlandës dhe Suedisë niset drejt Ankarasë

Ministria e Jashtme e Turqisë ka konfirmuar se zyrtarët turq do të takohen me delegacionet suedeze dhe finlandeze nesër në Ankara. Ministri i Jashtëm i...

Kërkesa për anëtarësimin në NATO, Biden takohet me presidentin e Finlandës dhe kryeministren suedeze

Presidenti i SHBA Joe Biden mirëpriti presidentin finlandez, Sauli Niinistö dhe kryeministren suedeze Magdalena Andersson në Shtëpinë e Bardhë. Ky takim vjen pasi udhëheqësit e...

Haradinaj-Kurtit: Kërko zyrtarisht anëtarësimin e Kosovës në NATO, situata është serioze

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i ka kërkuar kryeministrit Albin Kurti që të aplikojë për anëtarësimin e Kososës në NATO.  Përmes një postimi në...

Parlamenti shqiptar ratifikon të enjten Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO     

Kuvendi i Shqipërisë të enjten pritet të ratifikojë Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO.    Kryeparlamentari Gramoz Ruçi pas takimit...

Lajmet e fundit