Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

anetaresim ne be

Dritë jeshile për Shqipërinë? Mediat e huaja zbulojnë skenarin që afron Shqipërinë me Bashkimin Europian

“Pas ofertës së Ukrainës për t'u anëtarësuar në BE, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të marrin dritën jeshile në qershor”. Kështu shkruan Euractiv,...

Kërcënimi i ministrit grek: Nuk do të bëjmë asnjë lëshim, Shqipëria të respektojë të drejtat e pakicave greke nëse do të hapë negociatat

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, në Konferencën e Dytë Ndërkombëtare mbi Trashëgiminë Kulturore të ndërmarrë nga Instituti i Punëve të Jashtme në bashkëpunim...

Lajmet e fundit