Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021

TAG

android

Aplikacioni i Google pëson probleme, përdoruesit e Android bien pre e rrezikut

Përdoruesit e Android janë duke u përballur me probleme të ndryshme në smartphonët e tyre. Këto probleme mesa duket kanë lidhje me një sërë...

 Bashkimi Europian i vë gjobë marramendëse Google

Regullatorët Europianë kanë gjobitur me shumën rekord prej 5 miliard dollarësh kompaninë Google Inc. për konkurrencë të pandershme. Margrethe Vestager, shefe...

Whatsapp kufizon përdoruesit, ja cilët janë telefonat në të cilët NUK do të FUNKSIONOJË më

Whatsapp është një ndër aplikacionet më të përdorura në të gjithë botën, ndërkohë që vetë kompania ka bërë me dije se do të ndalojë...

Ky është rivali ri që i po sfidon fuqishëm Samsung dhe Apple

Telefoni i parë holografik mbërrin andej nga s’e priste njeri. Kompania Red, e njohur më së shumti për prodhimin e kamerave të filmimit me...

Kujdes! Ky ndryshim i ri në SnapChat do t’ju nxjerrë të “palarat”

A keni postuar ndonjëherë në SnapChat një foto apo video që do të donit ta fshinit, por duhet të prisni edhe 20 orë? ...

Çmenduri globale, loja “Pokemon Go” nxjerr miliona njerëz në rrugë me sytë në ekranin e telefonit (Video)

Vetëm pak ditë më parë loja e shumëpritur “Pokemon Go” mbërriti në Android dhe iOS, fillimisht vetëm në Australi dhe Kanada. ...

“Pokemon Go” mbërrin në Android dhe iOS, miliona shkarkime në pak orë por ja rreziqet e saj

Një nga lojërat më të dashura për fëmijë por e preferuar edhe nga të moshat e tjera “Pokemon Go”, ka mbërritur më në fund...

Lajme jo të mira për ata që kanë parë pornografi nga telefoni

Ekspertët e teknologjisë kanë bërë thirrje për më shumë kujdes për të gjithë ata përdorues telefonash smart që shohin pornografi përmes aplikacioneve në pajisjet...

Lajmet e fundit