Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

anastas janullatos

Janullatos mesazh besimtarëve: Votoni në 25 Prill, zgjidhni njerëz të pastër

Kryepeshkopi i Kishës Orthodhokse Autoqefale të Shqipërisë, Anastas Janullatos, i ka bërë thirrje sot gjatë një liturgjie besimtarëve orthodoksë të mos qëndrojnë indiferentë por...

Përmirësohet Anastas Janullatos, Kisha Ortodokse zbulon gjendjen shëndetësore të Kryepeshkopit

Kryepeshkopi, Anastas Janullatos ia ka dalë të fitojë betejën e vështirë me Covid-19.   91-vjeçari ka lënë spitalin teksa gjendet në shtëpinë...

‘Kombi shqiptar krenohet me harmoninë e shkëlqyer ndërfetare’, presidenti Ilir Meta mesazh lutjeje për George Frendos dhe Anastas Janullatos

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dërguar mesazh solidariteti për shërimin e plotë dhe të shpejtë të klerikut të kishës ortodokse, Anastas Janullatos dhe...

‘Lusim Zotin për shëndetin tuaj’, Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë mesazh solidariteti për Frendon dhe Janullatos

Arqipeshkëvi George Frendo prej disa ditësh ka qenë në gjendje jo të mirë shëndetësore teksa ka rezultuar pozitiv me koronavirus.   Ditën...

Gazetari grek: Janullatos po lufton për jetën! Është në kujdes intensiv

Kryepeshkopi Anastas Janullatos është vendosur në kujdes intensiv, një ditë pasi u transferua në një spital në Athinë. Gazetari grek Yannis...

I izoluar në barelë, publikohen pamjet e mbërritjes së kryepeshkopit Janullatos në Athinë (VIDEO)

Kryepeshkopi Anastas Janullatos ishte në mesin e të infektuarve ditor me Covid-19 në vendin tonë.   Gjendja shëndetësore e klerikut nuk ishte...

‘Edhe nëse vdesim, të Zotit jemi’, mesazhi i Janullatos pas infektimit me Covid-19

Kryepeshkopi Anastas Janullatos, kreu i Kishës Orthodhokse Autoqefale të Shqipërisë rezulton pozitiv me Covid-19.  Menjëherë sapo Kryepeshkopi është njohur me rezultatet...

VIDEO-MESAZHI i Kryepeshkopit Janullatos për Krishtlindje: Bashkëjetesa paqësore dhe pajtimi qofshin në zemrat tuaja!  

Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe të gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos ka uruar të gjithë shqiptarët kudo që ndodhen festën e Krishtlindjes. ...

Kryeministri grek Mitsotakis takon në Athinë kryepeshkopin e Shqipërisë Janullatos

Kryeministri i ri i Greqisë, Qiriakos Mitsotakis është takuar me Kryepeshkopin e Shqipërisë Anastas Janullatos.   Takimi që vjen pas pak...

JANULLATOS dekorohet nga PRESIDENTI GREK ‘Për mbrojtjen e Greqisë dhe Helenizmit’

Kryepeshkopi, Anastas Janullatos, u dekorua sërish dje nga Presidenti i Greqisë, z. Pavlopulos. Nderimi i radhës, mbas dekorimit para dy muajsh...

Lajmet e fundit