Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
5.7kmh
90 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

analiza

Stresi përfundon në spital, reperi jep mesazhin e rëndësishëm për të gjithë ndjekësit

Mbas 34 vitesh Stresi ka marrë guximin dhe i është drejtuar doktorit për të bërë të gjitha analizat. Këtë gjë e ka bërë me dije...

Kryetari i Bashkisë Lezhë analizon shqiptarët: Me gotë rakie dhe me barkun te goja nga mbipesha ankohen se s’kanë për të ngrënë, ama kur...

Kryetari i Bashkisë së Lezhës Pjerin Ndreu me anë të një statusi në profilin e tij ne facebook ka folur për paradoksin që karakterizon...

Helmimi i 100 personave në Bulqizë, del përgjigjia e analizave të para për ujin

Në laboratorin e Institutit të Shëndetit Publik ka dalë rezultati i një prej analizave mikrobiologjike të ujit të pijshëm marrë në rrjetin ujësjellës, që...

Hedhja e gazit lotsjellës nga policia, mjeku: Të merren urgjent kampionët për analiza

Përdorimi i gazit lot sjellës nga policia mbrëmjen e djeshme në protestën para Parlamentit ka ndezur debat të fortë. Sipas...

Helmimi i 24 punonjësve fasone, reagon KSSH: Autoritetet fshehin përgjigjen e analizave, e papranueshme

Konfederata e Sindikatave të Shqipërise ka kërkuar hetim të kushteve të punës dhe pagesës, situatën e respektimit të kontratës së punës dhe zbardhjen...

Pacientët te privatët, shteti nuk bën analiza prej 2 muajsh në QSUT

Në laboratorin e Qendrës Spitalore Universitare prej mëse dy muaj nuk kryhen të gjitha analizat laboratorike pasi mungojnë reagentët. Pacientët janë të...

Rama mbledh grupin e PS dhe jep POROSITË: Të gjitha ministritë do të…

Kryeministri Rama ka dhënë porosirë e tij gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të PS-së në selinë rozë me dyer të mbyllura. ...

Rezultatet e analizave: Dasmorët në Shijak nuk u helmuan nga ushqimi

Në zhvillim të ngjarjes të disa ditëve më parë, ku rreth 13 dasmorë në Shijak u shtruan në spitalin e Durrësit me diarre, të...

Ministria e Shëndetësisë pro dhënies me koncesion të laboratorëve, mjekët: Mbështesim përmirësimin e cilësisë së analizave

Ministria e Shëndetësisë ka projektuar dhënien me koncesion të shërbimit laboratorik, e cila po gjen dhe mbështetjen e mjekëve të "Qendrës Spitalore Nënë-Tereza", të...

Dy metafora për të shpjeguar Shqipërinë

Nga Çapajev Gjokutaj Mëngjesin e 3 korrikut 1990, kur po shkoja në punë, takoj profesor Ilir Gjylbegun. Një natë më parë, mijëra banorë të...

Lajmet e fundit