Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

amnistia

 Ambasadorja e BE: Ja shqetësimi që kemi për amnistinë fiskale dhe pasaportat e arta

Ambasadorja e Bashkimit Europian Christiane Hohmann ka folur për here të parë në Euronews Albania lidhur me amnistinë fiskale dhe pasaportat e arta. Në një...

Britanikja “Daily Mail”: Shqipëria do të jetë ‘parajsë e pastrimit të parave’ për kriminelët, do fshehin milionat përmes amnistisë

"Shqipëria do të bëhet një 'parajsë e pastrimit të parave' për bosët e drogës me bazë në Mbretërinë e Bashkuar, sipas ligjeve që u...

Ambasadori britanik flet për amnistinë fiskale: Favorizon paratë e grupeve kriminale, nëse s’bëhet në rrugën e duhur

Ambasadori britanik Alastair King-Smith, ka folur mbrëmjen e sotme për amnistinë fiskale, duke thënë se favorizon paratë e grupeve kriminale nëse s’bëhet në rrugën...

Amnistia për mbledhjen e armëve që u grabitën në ’97 nga depot, 325 mijë armë mbahen në mënyrë të paligjshme

Në Komisionin e Sigurisë Kombëtare u diskutua për një aksion kombëtar për gjurmimin dhe mbledhjen e armëve, municioneve dhe eksplozivëve, të grabitura nga depot...

‘Loja e pisët me amnistinë’, Manjani: Qeveria nuk ka 84 vota në Kuvend për ta kaluar

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar vendimin e qeverisë për amnistinë, nga e cila përfitojnë 600 të burgosur. Manjani e...

Zbardhet drafti i AMNISTISË, 600 të dënuar lënë qelitë

Në sajë të 106 vjetorit të Pavarësisë qeveria ka propozuar një projektligj për amnisti. Nga ky projektligj përfitojnë rreth 600 të...

Ministrja Etilda Gjonaj jep lajmërimin ‘bombë’ për të gjithë të burgosurit

Minsitrja  e Drejtësisë Etilda Gjonaj, ka deklaruar se për vitin 2017 nuk do të ketë amnisti për të burgosurit. Këtë vendim...

Flet Rudina Xhunga: Ja pse u revoltova ndaj Uarda Çotës (Video)

Biseda e sotme në Zululand kishte në fokus një shkrim të sapo publikuar nga Rudina Xhunga. Në shkrim ajo qortonte festën...

Miratohet amnistia për 670 të dënuar, Manjani shpreh keqardhjen për bojkotin e opozitës

Është votar në parlament amnistia e fundvitit për të burgosurit që përfitojnë lirinë, ndërsa opozita ka braktisur votimin. Ministri i Drejtësisë, Ylli...

Lajmet e fundit