Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
1.5kmh
0 %
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
E diel, 20 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

amerike

Ikja e të madhit Pirro Manit, këngëtari bën dedikimin e ndjerë: Fluturo tashmë me engjëjt babai i Teatrit!

Pirro Mani, aktor dhe regjisor i njohur i kinematografisë shqiptare është ndarë sot nga jeta në moshën 89 vjeçare, shkruan newsbomb.al. Ai ka mbyllur...

Kuvendi miraton marrëveshjen e re: Lejohet ekstradimi i të dënuarëve mes Shqipërisë dhe Amerikës!

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar sot një marrëveshje të re me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që lejon ekstradimin e të dënuarëve mes vendit...

Amerika vendos me “shpatulla” pas muri Vuçiçin, kërkon njohjen e Kosovës

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, i ka dërguar një letër presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç ku I kërkon njohje reciproke të Kosovës.  “SHBA-ja është...

Vrau me armë 10 persona në supermarket, identifikohet autori i ngjarjes MAKABRE në SHBA

Policia amerikane ka nxjerrë të dhëna të reja nga sulmi terrorist që ndodhi në një supermarket, ku mbetën të vrarë 10 persona. Policia identifikoi të...

PËRGJAKET përsëri Amerika: Një person i armatosur hap zjarr në supermarket, lë 10 të vdekur; Ngjarja e dytë brenda 1 jave

10 persona raportohet se kanë humbur jetën nga të shtënat me armë zjarri në një supermarket në Boulder, Colorado, pasditen e së hënës, ndërsa...

Rifillojnë testimet e vaksinës anti-covid në Amerikë, dy kompanitë farmaceutike janë në fazën e fundit

Kompanitë farmaceutike Johnson & Johnson dhe AstraZeneca, kanë rifilluar testimet për zbulimin e vaksinës anti-covid.   Testimet nga Johnson & Johnson...

Histori e pazakontë, vajza martohet me djalin që i shpëtoi jetën gjatë të shtënave masive në Las Vegas

Një histori e pazakonë por e bukur ka ndodhur Amerikë. Dy të rinj që janë njohur gjatë një sulmi me armë në një lokal,...

Në Amerikë bëjnë thirrje: Koronavirusi shumë afër përhapjes në të gjithë vendin, duhet të përgatitemi

Zyrtarët e Lartë të Shëndetit Publik në SHBA kanë thënë se amerikanët duhet të përgatitjen për përhapjen e koronavirusit në të gjithë vendin. ...

Konfirmohet rasti i 15-të me Coronavirus në Amerikë

Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA, konfirmoi këtë të enjte rastin e 15-të të koronavirusit në Shtetet e Bashkuara, raporton Reuters....

Terror në Amerikë/ I riu plagos pronarin, vret 2 policë dhe u vendos flakën 12 shtëpive

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e djeshme në Amerikë. Një person i armatosur pasi qëlloi me thikë pronarin e tij...

Lajmet e fundit