Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
27 %
6.7kmh
0 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

TAG

amerikanet

Amerikanët marrin në dorë sigurinë e të dhënave, Rama dhe Balluku firmosin marrëveshjen: Databaza e rrogave na dha një mësim!

Kryeministri Rama dhe ministrja Balluku kanë firmosur sot një marrëveshje me amerikanët për mbrojtjen e të dhënave të shqiptarëve. Pas publikimit të databazës së...

Zbulohet marrëveshja e fshehtë, si talebanët shoqëruan në aeroport amerikanët

CNN raporton se ushtria amerikane negocioi një marrëveshje të fshehtë me talebanët, që çoi në shoqërimin e grupeve amerikane në portat e aeroportit të...

“Jam pa fjalë, shpresoj të jetë lapsus”, Tritan Shehu reagon për vendimin e DASH, thirrje amerikanëve: Të shkojmë bashkë në Lazarat, pimë dhe kafe!

Politikani i djathtë Tritan Shehu, reagon për vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit, i cili sot njoftoi të gjithë shtetasit e vetë që duan...

DASH mesazh të papritur amerikanëve: Bëni kujdes në Shqipëri, shkak krimi në Lazarat, Policia s’ju mbron dot! Ne na ndalohet të udhëtojmë atje

Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar sot një mesazh për të gjithë shtetasit amerikanë që duan të vijnë në Shqipëri. Në të, bëhet thirrje...

Presidenti Biden: Çdo amerikan që do të vijë në shtëpi, ne do ta sjellim! Paralajmërimi për talebanët: Nëse sulmojnë, përgjigja do jetë e fuqishme

Presidenti i SHBA Joe Biden është duke iu drejtuar vendit të tij dhe gjithë botës, për stituatën në Afganistan, shkruan newsbomb.al. Ai shprehet se...

Amerika, i vetmi vend që del kundër ‘pasaportës së vaksinimit’, shkel privatësinë e njerëzve

Qeveria e SHBA-ve lajmëron se nuk do të lejojë “pasaportat e vaksinimit” për qytetarët e saj, pasi ato krijojnë “shqetësime” për shkeljen e rregullave...

Lufta në Afganistan/ Amerikanët dhe talibanët nënshkruajnë armëpushimin 1-javor

Armëpushimi shtatë-ditor midis SHBA-së dhe talebanëve afganë do të fillojë të shtunën e ardhshme. “Ky është një hap i rëndësishëm drejt...

Lufta Maduro-Guaido, forca ajrore ruse zbarkojnë në Venezuelë

Lufta midis SHBA dhe Rusisë në Venezuelë, ka reflektuar edhe në betejën midis presidentit legjitim Maduro dhe kreut të opozitës të mbështetur nga amerikanët,...

Si u arrestuan 2 amerikanët me laborator droge në Tiranë, ishin prej 1 viti nën hetim nga DEA (VIDEO-AKSIONI)

Kjo është video e operacionit antidrogë ndërkombëtar të koduar "Sintetiku" në bashkëpunim me agjencitë ligj zbatuese amerikane që çoi në arrestimin e 2 amerikanëve...

Lu takon Xhafaj, shpërthen avokati: Amerikanët kanë kohë që tallen me këta të humbur që janë steril

Që Sot e tutje, kuptohet se, bashkë me "çështjen Babalja", mendoj se opinioni shqiptar do të vijojë të jetë në kontakt publikisht edhe...

Lajmet e fundit