Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
50 %
5.1kmh
0 %
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
E hënë, 30 Janar, 2023

TAG

amerika

Zyrtari amerikan: Sulmi me dron ndaj fabrikës iraniane duket të jetë bërë nga Izraeli

Një zyrtar amerikan ka deklaruar se Izraeli duket të jetë pas sulmit me dron gjatë natës në një fabrikë ushtarake në Iran. Irani pretendon se...

Analiza e Genc Burimit: Berisha duhet ta kthejë FRPD në parti! Amerika do e eleminojë bashkë me Metën dhe Ramën, po fuqizon Bashën

Analisti Genc Burimi thotë se ish-kryeministri Sali Berisha duhet ta kthejë Forumin Rinor të PD në një parti politike. Sipas tij, FRPD duhet të...

Pentagoni do të prezantojë avionin e fshehtë bërthamor, i pari në më shumë se 30 vjet

Bombarduesi më i ri i fshehtë bërthamor i Amerikës po bën debutimin e tij publik pas vitesh zhvillimi sekret dhe si pjesë e përgjigjes...

Zërat për takim me Putin, a u përgjigj Biden me foton me qenin e tij?!

Rusia ka treguar se mund të jetë e hapur për një takim midis Presidentit Joe Biden dhe Presidentit Vladimir Putin, tha Ministri i Jashtëm...

Ish-këshilltari i Sigurisë, John Bolton: Amerika mund të vrasë Vladimir Putin, nëse përdor armë bërthamore në Ukrainë

Shtetet e Bashkuara mund të vrasin Vladimir Putin nëse Rusia përdor armë bërthamore në konfliktin e saj me Ukrainën, ka pohuar ish-këshilltari i Sigurisë...

Rezoluta për Shqipërinë, kongresmeni amerikan: Irani sulmoi infrastrukturën kritike, 95% të dhënave të shtetit janë në internet

Kongresmeni amerikan Ritchie Torres, thotë se komuniteti ndërkombëtar duket t’i dërgojë Iranit një mesazh të qartë, se nuk do të tolerohet për asnjë sulm...

Amerika i kundërpërgjigjet Rusisë: Ne nuk trembemi, të përgatitur plotësisht për të mbrojtur çdo centimetër

Presidenti Joe Biden ka paralajmëruar Rusinë se Shtetet e Bashkuara nuk do të frikësohen nga kërcënimet e pamatura, pasi Vladimir Putin aneksoi katër rajone...

Milaim Zeka “lë bashkëshorten” për Amerikën: Po të më thonë mos fli me gruan 3 ditë, unë s’ fle 3 muaj

Gazetari Milaim Zeka ka dekaruar mbrëmjen e sotme se amerikanët e kanë "shantazhuar" Lulzim Bashën me disa dosje, ndërsa shtoi se e ‘eliminuan’ Berishën...

Frrok Çupi: Amerika ka informacion dhe shpejt do e ndajë dosjen e Berishës nga ajo e Ilir Metës! Protesta ishte kot, nuk ja vari...

Analisti dhe botuesi Frrok Çupi, thotë se protesta e mbajtur sot në Tiranë ishte kot dhe Sali Berishës nuk ja vari askush. Sipas tij,...

Lulzim Basha uron Ditën e Pavarësisë së SHBA: Shtet simbol i demokracisë! Zoti e bekoftë miqësinë mes dy kombeve tona

Ish-kryetari i PD Lulzim Basha, uron Shtetet e Bashkuara të Amerikës në Ditën e Pavarësisë. Ai thotë se 4 korriku i vitit 1776 shënoi...

Lajmet e fundit