Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
94 %
2.1kmh
0 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
Mër
22 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

Amerika Latine

Operacioni më i madh ndonjëherë, INTERPOL arreston 14 mijë persona dhe sekuestron 203 ton kokainë! Shkatërrohen 20 grupe, pjesë dhe Karteli Ballkanik

Autoritetet në Amerikën Qendrore dhe Jugore kanë bërë 14,260 arrestime dhe kanë sekuestruar rreth 8,263 armë zjarri ilegale, si dhe 305,000 fishekë municionesh, në...

Pentagoni gjurmon një balonë të dytë kineze, mbi Amerikën Latine

Pentagoni gjatë ditës së sotme ka deklaruar se ka parë një tjetër balonë spiune kineze, këtë herë në Amerikën Latine. Ky informacion erdhi vetëm...

Ervis Martinaj është gjallë? Gazetari: Ja ku dyshon policia që ndodhet i shumëkërkuari

Zhdukja e Ervis Martinajt ka qenë kryefjala e aktualitetit gjatë javë të fundit, i cili dyshohet se mund të jetë vrarë apo “vetë-zhdukur’. Në lidhje...

Dy minoritarët grekë dënohen me burgim të përjetshëm, u kapën me 324 kilogram kokainë

Dy shtetas shqiptaro-grekë janë dënuar me burgim të përjetshëm nga një gjykatë në Greqi pasi u kapën me plot 324 kilogram kokainë me vlerë...

Pjesë e grupit të Ergys Dashit që trafikonin kokainë nga Amerika Latine në Europë, ARRESTOHET në Tiranë 26-vjeçari, në Itali i vihen prangat 10...

Operacioni ndërkombëtar i koduar "Grand Tour” është realizuar dhe në Tiranë dhe ka vënë në pranga 26-vjeçarin Stivi Filolli. Stivi Filolli ishte i shpallur në...

Megaoperacioni në Belgjikë, roli i shqiptarëve në trafikun e kokainës dhe aplikacioni që i nxori zbuluar

45 persona janë arrestuar gjanjë një operacioni të EUROPOLIT në bashkëpunim me policinë belge dhe spanjolle kundër një rrjeti të trafikut të kokainës në...

Tentuan të trafikojnë 1 mln paund kokainë nga Amerika Latine në Angli, arrestohen dy shqiptarët (EMRAT)

Dy persona janë akuzuar për trafik lëndësh narkotike, pasi dyshohet se me anë të kontinjerëve janë përpjekur të importojnë në vend një sasi kokaine....

Tërmet i fortë 6.8 ballë në Amerikën Latine

Një tërmet i fuqishëm i magnitudës 6.7 i shkallës rihter ka tronditur pak minuta më parë disa qytete në Kili. Sipas...

Mijëra protestues hyjnë në grevë urie, kërkohet largimi i guvernatorit portorikan pas komenteve raciste

Pas 12 ditësh në protesta masive në rrugë, mijëra portorikanë kanë vendosur të nisin grevën e urisë derisa guvernatori i ishullit tropikal të japë...

Pavarësia e Kosovës, ministri i Jashtëm serb lobon në vendet e Amerikës Latine kundër njohjes së saj

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, ka bërë një sërë takimesh në Amerikën Latine duke lobuar kundër njohjes së Kosovës nga këto shtete. ...

Lajmet e fundit