Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

TAG

ambasadorja e shba

Yuri Kim për Reformën në Drejtësi: Po jep rezultat, pavarësisht pengesave dhe cinizmit të disave

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, nga “Mik Festiva” në ishullin e Maligradit në Prespë ka dhënë sot një mesazh të...

Yuri Kim takohet me liderët shqiptarë në SHBA: Shqipëria pastron gjykatat, Amerika dhuron investime të tjera për vendin

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim është takuar sot me udhëheqës të Kongresit Pan-Shqiptar të Amerikës, ku kanë diskutuar për mënyrën sesi diaspora...

Yuri Kim e mban FJALËN dhe pi kafe me Fisartin nga Tropoja që e quajti “kineze”: Gjithçka filloi me një shaka të pafajshme…

Disa ditë më parë Fisarti i la një koment jo dhe aq të këndshëm ambasadores amerikane në Tiranë, Yuri Kim, ku e ironizonte për...

“Uashingtoni përgëzoi popullin dhe uroi Ramën”, ambasadorja Kim: Jemi të kënaqur me mënyrën si u zhvilluan zgjedhjet

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka komentuar zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në emisionin “Opinion”, Kim është shprehur se SHBA është e kënaqur me mënyrën...

Vizita në Vlorë e Fier, ambasadoja Kim e mahnitur: Sa më shumë njerëz takoj, sa më shumë vende vizitoj, aq më shumë e dua...

Ambasadorja e SHBA në vendin tonë, Yuri Kim, ka qenë dje në disa takime me shoqërinë civile në Vlorë e Fier, ku mesa duket...

“Drejtësi për të gjithë”, ambasadorja Yuri Kim: Shpirti dhe fryma e Skënderbeut janë ende gjallë

Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim deklaroi sonte se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë krah për krah Shqipërisë në mbështetje të reformës në drejtësi...

Yuri Kim është ambasadorja e re e SHBA në Shqipëri, Senati miraton kandidaturën (PROFIL)

Yuri Kim është ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë për pesë vitet e ardhshme. Kim ka marrë ditën e...

Yuri Kim në Senatin Amerikan: Do ndihmoj në zgjidhjen e krizës politike në Shqipëri dhe ngritjen e institucioneve demokratike

Yuri Kim do të jetë ambasadorja e re e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë për pesë vitet e ardhshme. Kim ka marrë...

SPARTAK NGJELA gjen zgjidhjen për parlamentin e shtatorit: Të shkarkohet Meta, të fillojë nga puna SPAK (DEKLARATA E PLOTE)

Ish opozita Berisha u largua nga Parlamenti me shpresë të një kryengritjeje popullore. Por, nuk e mbështeti populli. Në fakt, kryengritjen e desh...

Trump propozon ambasadoren e re amerikane në Shqipëri (EMRI-FOTO)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka propozuar ambasadoren e re amerikane në Shqipëri. Nëse merr miratimin nga...

Lajmet e fundit