Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

ambasadorja e shba

Yuri Kim mbërrin në Gjykatën e Posaçme të Apelit

Ambasadorja amerikane Yuri Kim, ka mbërritur paraditen e kësaj të premteje në ambientet e Gjykatës së Posaçme të Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të...

Amnistia Fiskale çon përsëri në Kuvend Yuri Kim, ambasadorja e SHBA takohet me kreun e Komisionit të Ekonomisë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, ka mbërritur paraditen e sotme në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Diplomatja e lartë amerikane është takuar...

Yuri Kim kërkon mbështetjen e opozitës kundër legalizimit të parave të pista, Tabaku: Qeveria të heqë dorë nga Amnistia Fiskale

Deputetja demokrate Jorida Tabaku ka zbardhur takimin që ka zhvilluar sot me ambasadoren Yuri Kim, në Kryesinë e Kuvendit. Tabaku thotë se kanë biseduar...

Një ditë pas hetimeve për Ilir Metën, Ambasadorja Yuri Kim takohet me shefin e SPAK

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, ka pritur sot në ambientet e selisë diplomatike në Tiranë kreun e SPAK Arben Kraja. Ajo thotë se takimi...

Yuri Kim takon presidentin e ri: Uron Bajram Begaj për detyrën dhe e falenderon për bashkëpunimin me SHBA, si shef i Ushtrisë

Ambasadorja Yuri Kim ka takuar sot presidentin e ri të Shqipërisë, Bajram Begaj. Takimi është zhvilluar në ambientet e Pallatit të Brigadave, dhe Kim...

“Ka ende shumë punë përpara”, Ambasadorja e SHBA i dorëzon Ramës stafetën e OKB

Shqipëria ka marrë sot zyrtarisht Presidencën e Këshillit të Sigurimit në Kombet e Bashkuara. Në selinë në Amerikë ndodhen kryeministri Rama dhe ministrja Xhaçka. Ambasada...

Ambasadorja e SHBA në NATO: Aleanca është e shqetësuar për paqen në Ballkan! Mbështesim anëtarësimin e Kosovës

Ambasadorja amerikane në NATO, Julianne Smith ka thënë se aleanca veri-atlantike është e shqetësuar për paqen dhe stabilitetin në Ballkanin Perëndimor, pas shpërthimit të...

Yuri Kim shkruan në ditën e lindjes së Skënderbeut: Kurajo legjendare e tij mbetet e gjallë në zemrat e shqiptarëve

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, kujton sot ditën e lindjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu. Ajo thotë se beson se këmbëngulja legjendare...

Yuri Kim u drejtohet përsëri kandidatëve të Berishës: Kemi shpallur 4 persona “NON GRATA” në Shqipëri!

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, u është drejtuar sot kandidatëve të Sali Berishës për zgjedhjet e 6 marsit duke i pyetur se çfarë  ju...

Drejtori Nano kërkon mbështetje nga SHBA: Kjo luftë nuk bëhet vetëm! Ambasadorja Kim: Rrisni besimin e njerëzve te Policia, ne jemi me ju

Drejtori i Policisë së Shtetit Gledis Nano ka zhvilluar një takim paraditen e kësaj të enjteje me ambasadoren e SHBA në Tiranë, Yuri Kim....

Lajmet e fundit