Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

ambasadorja e be

Tre vite nga tërmeti, ambasadorja Hohmann: Bashkimi Europian është këtu, të ndihmojë Shqipërinë të ndërtojë të ardhmen

Ambasadorja e BE në Tiranë, Christiane Hohmann ka përkujtuar sot tërmetin tragjik që goditi vendin tonë dhe la pas 51 viktima. Përmes një video-mesazhi,...

Yuri Kim takon ambasadoren e BE: Amerika do vazhdojë të mbështesë fuqishëm Reformën në Drejtësi

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim është takuar pasditen e sotme me homologen e Bashkimit Europian Christiane Hohmann. Ajo e cilëson "si të...

Raporti i KE, ambasadorja e BE-së: Amnistia fiskale rrezikon integrimin, SPAK të vazhdojë detyrën

Ambasadorja e Bashkimit Europian në vendin tonë, Christiane Hohmann, gjatë fjalës së saj për progres raportin e Shqipërisë ka thënë se vendi ka bërë...

Ambasadorja e BE takim me Manjën dhe Krajën: Sundimi i ligjit është shtylla kurrizore e rrugës drejt BE

Ambasadorja e BE në Shqipëri Christiane Hohmann, ka zhvilluar një takim me ministrin e Drejtësisë, Ulsi manja dhe kreun e SPAK, Arben Kraja. Ambasadorja ka...

Manja takohet me ambasadoren e BE: Rrisim bashkëpunimin për SPAK dhe plotësimin e vakancave në sistemin e drejtësisë

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja, është takuar këtë të martë me ambasadoren e BE në Tiranë, Christiane Hohmann, të cilën thotë se e ka...

Yuri Kim takohet me ambasadoren e re të BE në Tiranë: Mezi presim të punojmë bashkë në rrugën e anëtarësimit

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, është takuar sot me diplomaten e re të Bashkimit Europian në vendin tonë, Christiane Hohmann, dhe thotë se mezi...

VIDEO/ Ambasadorja e BE-së fillon punën në Shqipëri, flet shqip: Hapja e bisedimeve të anëtarësimit na sjell afër dhe na bën më të fortë

Ambasadorja e re e Bashkimit Europian në vendin tonë , Christian Hohmann, nisi zyrtarisht këtë javë misionin e saj në Shqipëri. Përmes një video-mesazhi, të...

Vjen në Shqipëri ambasadorja e re e BE-së, dorëzon letrat kredenciale te presidenti

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, ditën e sotme ka pranuar Letrat nga Ambasadorja e re e Delegacionit të Bashkimit Evropian në vendin tonë, Christiane...

BOMBA e Berishës: Vlahutin e sëmurë, kërkoi arrestimin tim

Pas publikimit të letrës së ish-kryeprokurorit Llalla ku thuhej se ambasadori Lu kishte kërkuar arrestimin e presidentit Meta, një deklaratë e ngjashme ka ardhur...

LSI thirrje ambasadorëve Lu dhe Vlahutin: Mjaft heshtët, veproni tani

Mjaft heshtet Vllahutin dhe Lu, Act Now.

Lajmet e fundit