Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
3.1kmh
40 %
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
26 °
Mar
22 °
Mër
28 °
E shtunë, 3 Qershor, 2023

TAG

ambasadori

Ambasadori britanik në Tiranë poston foto me Dua Lipën, fton të gjithë në koncert: E dini ku duhet të jeni nesër!

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith ka ndarë një foto këngëtaren Dua Lipa. Kryediplomati britanik me anë të një statusi në rrjetet sociale ka ftuar...

“Armik” i Berishës, Ilir Meta takohet me ambasadorin britanik në Shqipëri

Kreu Partisë së Lirisë, Ilir Meta është takuar me ambasadorin britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith. Meta shihet i buzëqeshur krah King-Smith, ndërsa në sfond shihet...

Djegia e makinës me targa “RKS”, reagon ambasadori i SHBA në Kosovë: Akt frikacak dhe kriminal

Ambasadori i SHBA në Kosovë, ka reaguar pasi ngjarjes së shënuar në Kosovë, ku një qytetari serb iu dogj makina pasi mori targat “RKS”. Hovenier...

Gazetari tregon historinë e ambasadorit shqiptar: Di 19 gjuhë, e thirrën në OKB të përkthente diplomatët sovjetikë se nuk i merrnin vesh

Gazetari Ilir Kadia ka ndarë një foto me mikun e tij Zef Simoni, ambasador i Shqipërisë në OKB dhe tregon një histori të veçantë...

24 orë kohë të largohet, prej 4 vitesh Irani nuk ka ambasador në Tiranë, u dëbua se “tentoi sulme terroriste” në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ju drejtua sot popullit me një videomesazh, ku bëri me dije se pas sulmit të paprecedentë ndaj shërbimeve qeveritare më 15...

Ambasador dhe përfaqësues i Shqipërisë në disa shtete, ndahet nga jeta diplomati Petraq Pojani

Petraq Pojani, ambasador i Shqipërisë në disa vende europiane dhe përfaqësues i vendit në misione të ndryshe diplomatike, është ndarë nga jeta mëngjesin e...

Ish-ambasadori shqiptar në mbështetje të Putinit: Publikon videon PRO rusëve

Ish-ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Gazmend Pula, ka dalë në mbështetje të agresionit rus në Ukrainë. Përmes një postimi në rrjetet sociale ish-ambasadori është shprehur...

Veliaj i jep “Çelësin e Tiranës” ambasadorit të BE-së në mbyllje të detyrës, Soreca: Tirana, motori i zhvillimit të vendit

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i dorëzoi sot “Çelësin e Tiranës” kreut të Delegacionit të Bashkimit Europian, Luigi Soreca, i cili pas...

Bledi Çuçi zbulon numrin e emigrantëve ukrainas të strehuar në Shqipëri

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me ambasadorin e Ukrainës në Tiranë, Volodymyr Shkurov. Përmes një postimi në rrjetet...

Lufta në Ukrainë, Meta takim URGJENT me ambasadorin ukrainas në vendin tonë

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme pritet që të takojë ambasadorin e Ukrainës në vendin tonë. Ky takim pritet të mbahet në orën 13:00....

Lajmet e fundit