Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
37 %
1kmh
0 %
Enj
20 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

ambasadori

“Jam takuar me Berishën”, ambasadori i OSBE-së për situatën politike në Shqipëri: Nuk shoh se ka terren për krijimin e një krize të brendshme

Ambasadori i OSBE-së në Shqipëri, Guido de Sanctis, ka treguar se ka zhvilluar takime me të gjithë përfaqësuesit e opozitës në vendin tonë. “Unë kam...

Aksidenti i autobusit në Kroaci, ambasadori: Ja gjendja e të plagosurve shqiptarë

Ambasadori i Shqipërisë në Kroaci, Riza Poda tregoi në një intervistë për Euronews Albania gjendjen e të plagosurve nga aksidenti i autobusit shqiptar në...

VIDEO/ Hodhi para false drejt ambasadorit, arrestohet aktivisti i Partisë Demokratike në Kosovë

Aktivistët e Rinisë Demokratike në Kosovë në shenjë proteste kanë mbuluar me dinarë të printuar të Serbisë, ambasadorin e Kosovës në Kroaci, Martin Berishaj,...

555 vjetori i vdekjes së Skënderbeut, Lulzim Basha çon në Kalanë e Krujës ambasadorin amerikan që dënoi i pari masakrën e Reçakut

Politikani demokrat Lulzim Basha, ka qenë pasditen e kësaj të marte në Kalanë e Krujës, ku bashkë me ambasadorin amerikan William G. Walker. Me...

Flet shqip dhe katër gjuhë të tjera, cili është diplomati i lartë amerikan që pritet të pasojë Yuri Kim në Shqipëri

Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka njoftuar këtë të enjte nisjen e procedurave për largimin nga Shqipëria të diplomates së lartë amerikane, Yuri Kim....

Një italian në krye të OSBE, Guido De Sanctis drejton nga sot zyrën në Shqipëri

Ambasadori Guido De Sanctis, është emëruar nga sot në krye të zyrës së OSBE në vendin tonë. Njoftimi i rëndësishëm vjen nga vetë Prezenca...

Ambasadori britanik në Tiranë poston foto me Dua Lipën, fton të gjithë në koncert: E dini ku duhet të jeni nesër!

Ambasadori britanik në Tiranë, Alastair King-Smith ka ndarë një foto këngëtaren Dua Lipa. Kryediplomati britanik me anë të një statusi në rrjetet sociale ka ftuar...

“Armik” i Berishës, Ilir Meta takohet me ambasadorin britanik në Shqipëri

Kreu Partisë së Lirisë, Ilir Meta është takuar me ambasadorin britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith. Meta shihet i buzëqeshur krah King-Smith, ndërsa në sfond shihet...

Djegia e makinës me targa “RKS”, reagon ambasadori i SHBA në Kosovë: Akt frikacak dhe kriminal

Ambasadori i SHBA në Kosovë, ka reaguar pasi ngjarjes së shënuar në Kosovë, ku një qytetari serb iu dogj makina pasi mori targat “RKS”. Hovenier...

Gazetari tregon historinë e ambasadorit shqiptar: Di 19 gjuhë, e thirrën në OKB të përkthente diplomatët sovjetikë se nuk i merrnin vesh

Gazetari Ilir Kadia ka ndarë një foto me mikun e tij Zef Simoni, ambasador i Shqipërisë në OKB dhe tregon një histori të veçantë...

Lajmet e fundit