Tirana
clear sky
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
30 %
2.6kmh
0 %
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
12 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

ambasadori turk

Habit ambasadori turk: Osmanët erdhën për të mbrojtur trojet shqiptare! Fara e miqësisë tonë u hodh që në kohën e Sulltan Muratit të Parë

Ambasadori turk në Shqipëri, Murat Ahmet Yörük ka lëshuar një deklaratë “bombastike” gjatë një evenimenti në Universitetin e Shkodrës. Teksa ka folur për marrëdhëniet mes...

Presidenti Meta pret në takim ambasadorin turk në Shqipëri: ‘Forcim i mëtejshëm i marrëdhënieve’

Presidenti Ilir Meta priti sot në takim Ambasadorin e Republikës së Turqisë në Shqipëri, Hidayet Bayraktar. Meta dhe Bayraktar vlerësuan marrëdhëniet tradicionale...

Lajmet e fundit