Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

ambasadori shkurov

3 mijë ukrainas të strehuar pas luftës, ambasadori Shkurov: Faleminderit popullit të Shqipërisë dhe Kosovës, kanë ndihmuar me ushqime e ilaçe

Në Shqipëri po strehohen aktualisht mbi 3 mijë shtetas ukrainas, qysh nga nisja e sulmit rus ndaj Ukrainës 6 muaj më parë. Ambasadori ukrainas...

Ministria ngre grup pune për arsimimin e përkohshëm të fëmijëve të ardhur nga Ukraina

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, bën me dije se është ngritur një grup pune për marrjen e masave për arsimimin e përkohshëm të fëmijëve...

Lajmet e fundit