Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Enj
39 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

TAG

ambasadori lu

Agron Duka rrëfen prapaskenat e SMS-së të dërguar nga Donald Lu

Ambasadori Amerikan Donald Lu, angazhohej nga mëngjesi deri në darkë për arritjen e një konsensusit për reformën në drejtësi, duke përdorur kështu të gjitha...

Lamtumira e Donald Lu: Ishte një nder i madh…kjo është festa e fundit me ju

Ambasadori amerikan Donald Lu ka folur sot në festën e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës teksa ka thënë se ky është koncerti...

Ambasadorit Lu i bëjnë dhuratë, ja në cilin qytet u akordua si ‘Qytetar Nderi’

Pak muaj para largimit të tij nga Shqipëria, ambasadori Donald Lu ka marrë një dhuratë me të cilën i kanë uruar edhe rrugën e...

Një orë takim në zyrë, zbardhet takimi i Kryemadhit me ambasadorin Lu, Tahiri në “shënjestrën” e kryetares

Zbardhet takimi i cili zgjati për më shumë se një orë i Kryetares  së LSI-së Monika Kryemadhi me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të...

Godet ambasadori Lu: Në burg peshqit e mëdhenj

Ambasadori i SHBA Donald Lu ka dhënë një tjetër mesazh të fortë për situatën e krimit në Shqipëri. Komentin, ambasadori amerikan Lu i ka...

Ambasadori Donald Lu takon analistin Lubonja, detajet e bisedës në një lokal të Tiranës

Ambasadori amerikan Donald Lu ka intensifikuar takimet në Tiranë që prej ditës së hënë kur këtu erdhi edhe zyrtari i lartë i Departamentit Amerikan...

Donald Lu: 2017-ta, vit i shkëlqyer për Shqipërinë. Do goditet korrupsioni në nivele të larta

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu thotë se viti 2017 është një vit i shkëlqyer për Shqipërinë dhe se brenda këtij viti nis zbatimi...

Lajmet e fundit