Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
59 %
6.2kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 23 Mars, 2023

TAG

ambasadori i osbe

Rrumbullaku pret në takim ambasadorin e ri të OSBE-së, vlerëson bashkëpunimin dypalësh

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku priti paraditen e sotme, në ambientet e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Shtetit, ambasadorin...

Yuri Kim takohet me ambasadorin e OSBE: Shqipëria të mundësojë votën e diasporës sa më shpejt!

Ambasadorja e SHBA Yuri Kim, njofton se është takuar sot me homologun e OSBE në Tiranë, Del Monaco, dhe zbardh detaje nga biseda. Diplomatja...

Gledis Nano takon ambasadorin e OSBE, kërkon mbështetje në luftën kundër krimit dhe drogës

Drejtori i Policisë së Shetit Gledis Nano, ka takuar sot ambasadorin e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, Vincenzo Del Monaco. Nano dhe Del Monaco i...

Ambasadori i OSBE nga Korça flet për zgjedhjet e 25 prillit: ODIHR nuk bën certifikim të procesit, vetëm vëzhgon

Ambasadori i OSBE, Vincenzo Del Monaco, në një deklaratë për median nga Korça ka folur për zgjedhjet e 25 prillit. Në lidhje me procesin e...

Frank Shkreli nga Amerika “i përvishet” ambasadorit të OSBE: Seriozisht e ke ti zotëri? Aty askush nuk do të zbardhë krimet e komunizmit (KOMENTI...

TURP PËR QEVERINË SHQIPTARE DHE PËR DIPLOMATËT PERËNDIMORË NË TIRANË QË HESHTIN! / Nga  Frank Shkreli/ “Që nga viti 1991, qasja e të gjitha qeverive — socialiste dhe...

‘Qeveri teknike para zgjedhjeve’, Ambasadori i OSBE bën thirrje: Kjo është një zgjidhje… Të ndahet krimi nga politika

Ambasadori Brend Borchardt, kreu i Prezencës së OSBE-së në Shqipëri ka folur për situatën politikë në të cilën gjendet vendi ynë. ...

Ndërkombëtarët heqin dorë përfundimisht, ambasadori i OSBE: Zgjedhjet çështje e Parlamentit

Duket se ndërkombëtarët kanë hequr dorë dhe nuk do të kenë asnjë rol për zgjidhjen e situatës politike në Shqipëri. Këtë...

Ambasadori i OSBE, Borshard: Hiqni shpifjen nga Kodi Penal

Ambasadori Bernd Borshard insiston se dënimi me shpifje nuk duhet të jetë në Kodin Penal. “Edhe pse nuk ndëshkohet me burg,...

Luan Rama: Ambasadori i OSBE-së, ushtar i Gramoz Ruçit

Deputeti i LSI-së, Luan Rama, sulmon ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri duke e quajtur si ushtar të Gramoz Ruçit. Ai thotë...

Ambasadori i OSBE: Opozita t’i japë fund bojkotit, dëmton vendin

Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt, deklaron se bojkoti i zgjedhjeve të qershorit nga opozita do të dëmtonte vendin dhe vetë subjektet politike...

Lajmet e fundit