Tirana
broken clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
53 %
1kmh
75 %
Die
8 °
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
14 °
Enj
14 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

TAG

ambasadori britanik

Largimi i të rinjve drejt Anglisë, Begaj takon ambasadorin britanik: Momenti për të përmirësuar jetën e banorëve në veri

Presidenti Bajram Begaj, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me ambasadorin britanik në vendin tonë, Alastair King-Smith. Këtë takim ka qenë vetë presidenti i...

Ambasadori britanik në Tiranë: Jam i zhgënjyer nga mediat e vendit tim, Shqipëria është e bukur

Ambasadori i Britanisë së Madhe në vendin tonë, Alastair King-Smith është shprehur i zhgënjyer nga raportimet e mediave britanike për Shqipërinë, që i cilësojnë...

Berisha akuzon ambasadorin anglez: Eshtë i korruptuar! Lidhi Fatjon Dautin me mua, s’e njoh fare! (Kush është personazhi bos i kokainës)

Fatjon Dauti, një personazh i botës së krimit, nga Hasi, është kthyer në një “mollë sherri” mes liderit të PD, Sali Berisha dhe ambasadorit...

Gomonet me shqiptarë drejt Anglisë, Rrumbullaku takon ambasadorin King-Smith, Policia “një rresht” njoftim për emigrantët e paligjshëm

Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku ka zhvilluar një takim sot me ambasadorin britanik në Tiranë, Alastair King-Smith. Në fokus të takimit thuhet...

Ambasadori britanik: Të rinjtë largohen nga Shqipëria se mungojnë mundësitë! Rruga e suksesit nuk është me gomone, por arsimimi

Alastair King-Smith, ambasador i Britanisë së Madhe në Tiranë, po merr pjesë në punimet e Kongresit Kombëtar të Arsimit që po mbahet në Pallatin...

Ambasadori britanik takon Gledis Nanon: Të ndalet sa më shpejt fluksi i emigrantëve nga Shqipëria, kush hyn ilegalisht s’do udhëtojë më kurrë drejt Britanisë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë Alastair King-Smith është takuar sot me drejtorin e përgjithshëm për Policisë së Shtetit, Gledis Nano për të...

Sali Berisha letër ambasadori britanik në Tiranë: Nuk keni fakte për non-gratën time e as më kërkuat ndjesë! Doni t’i zgjasni ditët Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha, publikon një letër që i drejton ambasadorit britanik në Tiranë dhe i kërkon atij fakte dhe prova për shpalljen non-grata. Madje,...

Ambasadori britanik në Tiranë takohet me Presidentin e zgjedhur Bajram Begaj, zbardhen diskutimet  

Ambasadori britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith, është takuar kët të mërkurë me presidentin e zgjedhur të vendit, Bajram Begaj. Lajmi është bërë  me dije...

Ambasadori britanik reagon pas raportit për Lirinë e Shtypit: Më erdhi keq kur lexova se Shqipëria zbriti me 20 vende, ne qëndrojmë përkrah gazetarëve...

Abasadori britanik në Shqipëri, Alastair King-Smith, ka reaguar pasi Reporterët Pa Kufij publikuan raportin për Lirinë e Shypit, ku tregohej se Shqipëria kishte zbritur...

Ambasadori jep lajmin e mirë: Pasaporta shqiptare e vaksinimit do të njihet edhe në Britani nga 11 tetori

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith, ka njoftuar se pasaportat e vaksinimit të lëshuara në Shqipëri do të njihen edhe në...


Lajmet e fundit