Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

TAG

ambasadori amerikan

Edi Rama batuta me ambasadorin amerikan: Na kuptojnë kur flasim, edhe anglisht dhe në gjuhën tonë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur me batuta fjalën e tij në samitin e Ballkanit të Hapur, që sot është në ditën e dytë...

Habit ambasadori amerikan në Serbi: Nuk i takon SHBA që t’i tregojë BE se kush duhet të jetë anëtar i saj

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, tha sot në Beograd se Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Serbia duhet të gjejnë interesa të përbashkëta...

Ambasadori amerikan në BE takohet me homologen shqiptare, SHBA mbështet mbajtjen e konferencës së parë ndërqeveritare

Mark Gitenstein, ambasadori i SHBA në Bashkimin Europian është takuar me homologen shqiptare Suela Janina. Ai thotë se ka zhvilluar një bisedë të gjerë...

“Ka ardhur koha për një ndryshim si në ‘90”, mesazhi i ish-ambasadorit Rajerson: Shqipëria të çlirohet nga fantazmat e tmerrshme të së kaluarës

Ish-ambasadori i parë i SHBA në Shqipëri pas rënies së komunizmit, Uilliam Rajerson, thekson se në Shqipëri ka ardhur koha për ndryshim, siç ka...

Ambasadori amerikan në OSBE: Është e drejtë sovrane e Kosovës të lejojë apo jo zgjedhjet e shteteve tjera në territorin e saj

Ambasadori amerikan në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, Michael Carpenter, tha se Kosova dhe Serbia duhet të sigurojnë që qytetarët e të...

Ministria e Mbrojtjes marrëveshje 750 mijë dollarë me kompaninë e sigurisë, reagon Ambasada Amerikane

Ministria e Mbrojtjes ka nënshkruar marrëveshje prej 750 mijë dollarësh me kompaninë Lockheed Martin, një kompani për sigurinë dhe hapësirën ajrore. ...

Ambasadori amerikan në Beograd paralajmëron Kosovën dhe Serbinë  

Kyle Scott, ambasadori i SHBA në Serbi, ka paralajmëruar se ‘status-quo-ja’ në Ballkan nuk është e qëndrueshme. Sipas tij të gjithë po humbin për...

Fotoja e përdhunimit nga ushtarët serb, reagon ambasadori amerikan: Udhëheqësit e Kosovës të mos i shfrytëzojnë viktimat për përfitime politike

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Philip Kosnett, tha se të mbijetuarit e krimeve të luftës, duhet të trajtohen me respekt, dinjitet dhe...

Bëri thirrje kundër dhunës në protestë, Artan Hoxha i kthehet Ambasadës së SHBA: Ku ka dasëm pa ‘mish e raki’?!

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka reaguar pas thirrjes së bërë nga Ambasada Amerikane eqë personat pjesëmarrës në protestë e nesërme të refuzojnë dhunën. ...

Dialogu Kosovë-Serbi, ambasadori amerikan: Prishtina dhe Beogradi duhet të lëvizin, durimit të SHBA-së po i vjen fundi

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka thënë se SHBA-ja është e përkushtuar në ofrimin e përkrahjes dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, por ka...

Lajmet e fundit