Tirana
light rain
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
44 %
1.5kmh
20 %
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
E martë, 30 Maj, 2023

TAG

ambasador

Qeveria nis zëvendësimin e ambasdorëve, Mustafa Nano propozohet në Zvicër, Bushati në SHBA dhe Hysi në OKB (EMRAT)

Qeveria ka nisur procesin për të zëvendësuar disa ambasadorë të cilëve u mbaron mandati. Muhamed Veliu për Top Channel raporton se pritet që në presidencë...

Presidenti Begaj pret në takim Këshillin e Ambasadorëve Amerikanë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti sot një përfaqësi të Këshillit të Ambasadorëve Amerikanë, të kryesuar nga Presidenti i këtij Këshilli, Ambasadori, Timothy A....

Senati miraton kandidaturën e David Kostelancik si ambasador i ri i SHBA-ve në Shqipëri

Senati amerikan ka miratuar sot kandidaturën e diplomatit David Kostelancik për ambasadorin e ri të SHBA-së në Shqipëri, i cili do të zëvendësojë Yuri...

David Kostelancik, ambasadori i ri amerikan që do “drejtojë” Shqipërinë

Nga Roland Qafoku E trazuar me lajme gjithëfarësoj, skandale, protesta dhe zgjedhje, politika në Shqipëri është më shumë se kurrë me sy e vesh nga...

Ambasadori hollandez në Tiranë bën bilancin: Mbi 55 mijë qytetarë nga Hollanda vizituan Shqipërinë gjatë vitit 2022

Ambasadori i hollandez, Reinout Vos në Shqipëri ka bërë bilancin sa i takon numrit të vizitorëve që kanë qenë në Shqipëri gjatë viti 2022. Me...

Presidenti Biden emëron ambasadorin e ri të SHBA në Shqipëri, ja kush pritet të zëvendësojë Yuri Kim

Presidenti amerikan Joe Biden njoftoi se do të emërojë diplomatin David J. Kostelancik, për postin e Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara në Shqipëri. Zoti Kostelancik...

Rama pret në takim ambasadorin e OSBE-së, De Sanctis: Shpresëplotë për një bashkëpunim të shkëlqyer

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në një takim ambasadorin e OSBE-së në Tiranë, Guido De Sanctis. Ka qenë ambasadori De Sanctis i cili ka...

“Disponoj dosjen”, Berisha akuza: Qeveria ka korruptuar një ambasador për të marrë vendime pa asnjë fakt

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka zhvilluar një takim sot me anëtarët e Departamentit Brain Gain & Ekselencës. Ai hedhur akuza duke thënë se...

Pse po vijnë të rinjtë masivish të Angli? Ambasadori shqiptar thirret në Parlamentin britanik, deputetët i kërkojnë llogari për emigrantët

Ambasadori shqiptar në Britaninë e Madhe, Qirjako Qirko është thirrur në Komisioni për Punët e Brendshme në parlamentin e Britanisë për t’u pyetur se...

Ambasadori shqiptar në Britani: Fëmijët tanë po bullizohen për shkak të deklaratave për emigrantët

Ambasadori i Shqipërisë në Britaninë e Madhe, Qirjako Qirko bën thirrje për t'i dhënë fund fushatës së diskriminimit mes debatit për emigrantët e paligjshëm,...

Lajmet e fundit