Tirana
few clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
40 %
4.1kmh
20 %
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

TAG

ambasada italiane

Ambasada italiane uron Gledis Nanon: Të vendosur për të bashkëpunuar në luftën kundër kriminalitetit

Ambasada e Italisë në Tiranë ka uruar sot drejtorin e ri të përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nanon. Përmes një postimi në rrjetet sociale...

Ambasada italiane njoftim për njohjen e patentave shqiptare: Marrëveshja ka hyrë në fuqi në 12 korrik, por po zgjidhim disa probleme teknike

Ambasada italiane në vendin tonë ka njoftuar qytetarët lidhur me njohjen e patentave shqiptare në shtetin fqinj. Në postimin në rrjetet sociale, ambasada bën me...

Automjete shpëtimi, uniforma dhe këpucë sigurie kundër zjarrit, Italia dhuron pajisje për zjarrfikësit e Shkodrës

Në marrëveshjen e nënshkruar në muajin prill, Italia ka dhuruar sot Prefekturës dhe Bashkisë Shkodër, pajisje dhe materiale për t’ua ardhur në ndihmë ekipit...

Kohë koronavirusi, ambasada italiane dhuron gjak, bën thirrje për vullnetarë

Ambasada e Italisë në Tiranë bën me dije se ka ndërmarrë një nismë për të dhuruar gjak të mërkurën më 15 prill. ...

Protesta e opozitës, ambasada italiane thirrje qytetarëve: Kujdes maksimal!

Ambasada italiane në Tiranë ka reaguar për protestën e sotme të opozitës. Ambasada u bën thirrje qytetarëve të kenë kujdes si...

30 Qershori, Ambasada Italiane: Dhuna e papranueshme, palët të angazhohen për dialog

Ambasada Italiane në vendin tonë i është bashkuar thirrjeve të SHBA-së dhe BE-së për shmangien e dhunës në 30 Qershor. Përmes...

Ambasada italiane në Tiranë apel politikës: Angazhohuni në dialog konstruktiv

Ambasada italiane në Tiranë vetëm disa orë përpara protestës, i ka bërë thirrje palëve që të ruajnë qetësinë dhe të angazhohen në një dialog...

Pak orë para fillimit të protestës, ambasada italiane thirrje qytetarëve: Mund të ketë pasoja…

Pak orë përpara fillimit të protestës së opozitës së bashkuar, Ambasada Italiane u ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin grumbullimet. ...

Ambasada mesazh italianëve: Shmangni protestën e nesërme, tregoni kujdes maksimal

Vetëm pak orë para protestës së dytë opozitare, Ambasada Italiane në Shqipëri i dërgon një mesazh sensibilizues shetatsve italianë në vendin tonë. ...

‘Lulet e Pranverës’, ambasada italiane përgëzon policinë për rezultatet e operacionit

Ambasada Italiane në Tiranë  ka reaguar në lidhje me rezultatet e operacionit "Lulet e Pranverës" të Skuadrës së parë Hetimore të Përbashkët krijuar mes...

Lajmet e fundit