Tirana
scattered clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
24 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

Ambasada gjermane

Edi Rama takim lamtumire me ambasadorin Hoffman: Ndihmoi në forcimin e partneritetit Shqipëri-Gjermani

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim lamtumire me ambasadorin e Gjermanisë në Tiranë, Helmut Hoffman. Hoffman është në përfundim të mandatit...

Mundësitë dhe kushtet për t’u punësuar në Gjermani, Ambasada u tregon shqiptarëve si duhet të veprohet

Ambasada gjermane në Tiranë me anë të një broshure ka informuar shqiptarët për mundësitë dhe kushtet e punësimit në Gjermani. “Për shkak...

Lajmet e fundit