Tirana
scattered clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
0.5kmh
40 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
22 °
E diel, 2 Tetor, 2022

TAG

Ambasada gjermane

Protesta e opozitës, Schutz thirrje qytetarëve dhe palëve politike: Hiqni dorë nga sulmet verbale, merrni përsipër përgjegjësitë tuaja për vendin

Ambasadorja gjermane Susanne Schutz u ka bërë thirrje të gjithë pjesëmarrësve në protestën e opozitës që të respektojnë ligjin. 'Prej organizatorëve...

Reagon Ambasada gjermane: Basha dhe Kryemadhi mbajnë përgjegjësi për…

Ambasada gjermane në Tiranë ka reaguar në lidhje me protestat, që duhet të jenë paqësore. Ambasada gjermane referuar protestës së 11...

Ambasadorja gjermane: Do t’i kthejmë azilantët shqiptarë por ja si mund të qëndroni në Gjermani

Ambasadorja gjermane në vendin tonë Susanne Schütz thekson se azilantët do të kthehen me forcë në Shqipëri dhe do tu ndalohet hyrja për pesë...

Ambasada prezanton procedurat për të gjithë të rinjtë që duan të punojnë në Gjermani, këto janë kushtet

Qindra e mijëra të rinj shqiptarë aspirojnë që të largohen nga Shqipëria për të gjetur një vend më të mirë pune, kryesisht në Gjermani....

A do të paguhen azilkërkuesit shqiptarë, ambasada gjermane njofton ç’do të ndodhë këtë muaj

Ambasada gjermani në Tiranë bën njoftimin e rëndësishëm për të gjithë azilkërkuesit dhe mundësitë për tu paguar. Ambasada sqaron se nuk...

Gjendet i vdekur diplomati gjerman në Tiranë, zyrtarët e ambasadës njoftuan policinë

Një diplomat i Ambasadës Gjermane në Tiranë është gjetur i vdekur në banesë në orët e para të mëngjesit të djeshëm. ...

Kryetari i KLSH takon Ambasadoren e Gjermanisë, Susanne Schütz

Kryetari i Kontrollit të Lartë të Shtetit, Bujar Leskaj është takuar me Susanne Schütz, Ambasadoren e re të Gjermanisë në Shqipëri. ...

Rikthehen radhët në ambasada, gruaja shpërthen në të bërtitura

Mesa duket një grua nuk e ka duruar dot situatën e krijuar tek ambasada gjermane në Tiranë dhe ka shpërthyer në të bërtitura. ...

Lajmet e fundit